Lietuvoje išplatinti nesaugūs maisto papildai vyrams

119

papildai-vyrams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Olandijos dėl maisto papildų „Libido 7 penis enlargement“ (plastikiniame buteliuke po 60 tablečių, serijos Nr. 201107-032), kurių sudėtyje nustatytas padidintas kiekis pirolizidino alkaloidų.

 

Pirolizidino alkaloidai – didelė grupė augalų gaminamų natūralių toksinų. Šie alkaloidai sukelia venų okliuzinę ligą, kuri sąlygoja kepenų pažeidimus.

 

Nesaugius maisto papildus iš Olandijos įmonės „Eropartner Distribution“ Lietuvos rinkai tiekė internetinės prekybos įmonė UAB „Jurdas“, veikianti Trakų rajone.

 

Trakų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino šią įmonę. Įmonės sandėlyje maisto papildų likučių nerasta, nes vartotojui užsisakius internetinėje svetainėje www.vyrui.com, užsakymas būdavo perduodamas Olandijos įmonei, o gavus papildus, juos iš karto persiųsdavo užsakovui. Tikrinimo metu nustatyta, kad UAB „Jurdas“ buvo gavusi iš Olandijos tiekėjo perspėjimą, kad nurodyta maisto papildų partija gali būti nesaugi, tačiau apie tai neiformavo nei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, nei vartotojų.

 

Trakų rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Jurdas“ informuoti kiekvieną pirkėją, įsigijusį minėtos partijos maisto papildų, apie galimai nesaugius šiuos produktus ir apie galimybę vartotojams susigrąžinti pinigus už nekokybišką prekę.

 

,,Norėtųsi priminti, kad vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 178/2002, nustatančiu su maistu susijusių teisės aktų bendruosius principus ir reikalavimus, visi verslininkai, manantys ar turintys pagrindo manyti, kad jų į rinką pateikti produktai gali pakenkti žmonių sveikatai, apie tai nedelsdami turi pranešti kompetentingoms institucijoms, šiuo atveju – Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai”, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė.

 

Kretingos.info