Lietuvos bibliotekos vaikus kviečia auginti Knygų medžius

129

bibliotekaVasaros atostogų metu vaikai bibliotekose ne tik galės pasiimti knygų, bet ir bus kviečiami auginti simbolinius Knygų medžius. Mažiesiems arba jų tėveliams bus dalinami specialūs projekto plakatai – Knygų medžiai, ant kurių vaikai skatinami klijuoti lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos prisijungė prie leidyklos „Alma littera“ inicijuoto projekto „Augu skaitydamas“. Taip 1306 miestų, miestelių, kaimų bibliotekos siekia prisidėti prie vaikų skaitymo įgūdžių ugdymo.

„Mūsų pagrindinis tikslas – skatinti visuomenę atrasti skaitymo malonumą. Kiekvieną vasarą Lietuvos bibliotekose vyksta įvairios vaikų skaitymo skatinimo akcijos, tad ir šiemet nedvejodami nusprendėme prisijungti prie projekto „Augu skaitydamas“. Manome, kad ši iniciatyva  leidžia patrauklia ir žaisminga forma skatinti mažuosius kuo daugiau skaityti. Tikimės, kad prabėgus vasarai knygų medžiai bus sužaliavę, o patys vaikai – ūgtelėję savo žiniomis“, – sako Alina Jaskūnienė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė.

Bibliotekos jau gavo apie 6,5 tūkst. projekto „Augu skaitydamas“ simboliu tapusių Knygų medžių, kurie per vasarą bus dalijami bibliotekų lankytojams. Vasarą bibliotekose jau ne pirmą kartą taip pat vyks knygų skaitymai vaikams. 

„Bibliotekos yra ta vieta, kur kiekvienas vaikas gali atrasti skaitymo džiaugsmą. Jų vaidmuo yra labai svarbus ugdant vaikų skaitymo įgūdžius, todėl džiaugiamės, kad bibliotekos prisijungė prie projekto „Augu skaitydamas“ ir prisideda prie vizijos „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ įgyvendinimo. Labai  svarbu, kad visi suvoktume jog nuo mažens suformuoti skaitymo įgūdžiai bei išugdyti įpročiai prisideda ne tik prie paties vaiko, bet ir visos valstybės geresnės ateities užtikrinimo“, – sako Gintautas Mažeika, „Alma littera“ įmonių grupės generalinis direktorius. 

Anot pašnekovo, projektu „Augu skaitydamas“ siekiama paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai, kuriems svarbus šis tikslas.

Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD) įkurta 1931 m. Nepriklausomoje Lietuvoje. 1941 m. LBD buvo uždrausta. 1989 m. draugijos atkūrimo iniciatyvinė grupė sukvietė bibliotekininkus į suvažiavimą, atkūrė Lietuvos bibliotekininkų draugiją. LBD vienija bibliotekų specialistus ir siekia didinti bibliotekininkų ir bibliotekų vaidmenį visuomenės gyvenime bei aktyviai dalyvauti plėtojant Lietuvos bibliotekų veiklą.

Kretingos.info