Lietuvos miestuose vyks nemokamos teisės konsultacijos gyventojams

134

konsultacija2Lietuvos miestų gyventojai galės gauti nemokamas specialistų konsultacijas jiems rūpimais teisiniais klausimais. Tokią galimybę suteiks rugsėjį prasidedantis teisinių konsultacijų projektas „Aš žinau savo teises“. Projekto metu specialistai važinės po šalies miestus ir atsakinės į klausimus, papasakodami visiems susidomėjusiems apie jų teises bei Lietuvos teisės sistemos pagrindus.

„Konsultacijų tikslas yra ne tik padėti gyventojams išspręsti konkrečias teisines problemas, bet ir suteikti gyventojams teisinių žinių, kurios jiems pravers kasdienybėje. Žinodamas savo teises kiekvienas – nuo jaunuolio iki senjoro – jausis tvirčiau ir iškilus reikalui mokės spręsti problemas teisiniu būdu, kad neliktų nepelnytai nukentėjęs“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Į patogiose miestų vietose vienai dienai įsikursiančią palapinę užsukti kviečiami ne tik teisinės pagalbos ieškantys piliečiai, bet ir visi praeiviai – čia bus galima pavartyti svarbiausius teisinius leidinius, gauti naudingos informacijos.

Pirmieji jau rugsėjo 4 d. teisines konsultacijas „Amatų mugės“ metu gavo Kauno gyventojai. Jie palapinę, kurioje bus teikiamos konsultacijos, galės rasti Laisvės alėjoje, prie Kauno miesto savivaldybės pastato. Vykstant projektui konsultacijos bus teikiamos šiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Tauragėje, Druskininkuose, Utenoje, Telšiuose, Molėtuose, Visagine ir Ukmergėje.

Vizitų miestuose metu teisės specialistai atsakys į įvairius gyventojų klausimus: kur kreiptis pirminės ir antrinės teisinės pagalbos, kada gali padėti antstoliai, kaip apsaugoti asmens duomenis, apginti savo, kaip vartotojo, teises ir kt. Užsukę į projekto palapinę gyventojai turės galimybę teisininkui klausimus užduoti individualiai, specialistai taip pat paaiškins, kaip reikiamą informaciją susirasti patiems.

Projektą organizuoja LR teisingumo ministerija. Vizitai vyks iki spalio pabaigos.