Lietuvos rajonų savivaldybėms – ambicingi studentų projektai

101

Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedroje ir vasario 9 d. Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete įvyko pirmosios projekto “Išmanusis miestas III” kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinių dirbtuvių metu gabiausi Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir verslo atstovai dalinosi idėjomis, kaip sukurti modernią Lietuvą, bei naujam gyvenimui prikelti apleistas rajonų teritorijas. Dalyviai įrodė, jog jaunoji karta trokšta įgyvendinti sumanymus, padėsiančius Lietuvos miestams tapti patrauklesniais savo infrastruktūriniais bei architektūriniais sprendimais.

Lietuvos sostinėje dirbti susirinkusias projekto komandas sveikino Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas prof. Marius Pranas Šaliamoras, kuris paskatino konkurso dalyvius aktyviai įsilieti į projektų kūrimą ir pabrėžė, jog tik bendro darbo dėka tiek esami, tiek būsimieji architektai gali efektyviai bendradarbiauti ir kurti tokią Lietuvą, kokioje patys nori gyventi. Kūrybinių dirbtuvių, vykusių Kauno technologijos universitete, dalyvius pasveikino Statybos ir architektūros fakulteto dekanas dr. Andrius Jurelionis, raginęs nebijoti daryti daugiau, negu reikalaujama universitete – drąsiai kurti projektuojamų rajonų ateitį bei nepamiršti miestų identiteto.

Jau trečius metus į vieną galingą jėgą verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus atstovus vienijantis projektas „Išmanusis miestas“ skatina visuomenę atsakingai žiūrėti į ekonominių išteklių naudojimą, energinio efektyvumo didinimą, populiarina darniosios plėtros ir išmaniojo miesto idėjas. Urbanistė Justina Muliuolytė paragino projekto dalyvius mąstyti globaliai: “Privalome nepamiršti mūsų planetos – viską turime daryti efektyviai, kompaktiškai, mūsų miestai turi būti ne tik darnūs, bet ir patogūs gyventi”.

Kūrybinių dirbtuvių metu Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, KTU menų kambario, VDA Kauno fakulteto, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai pristatė pirmines savo projektų idėjas, skirtas Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų savivaldybių teritorijų modernizavimui. Netikėtos ir drąsios idėjos, aptartos studentų, savivaldybių ir verslo profesionalų susitikimo metu virs realybe artimiausiais metais. Prieš dvejus metus pradėtas tęstinis projektas sulaukė didžiulio palaikymo iš savivaldybių – geriausi projektai bus įgyvendinti, studentai juos kuria pagal iš anksto pateiktus realius biudžetus. Konkurso „Išmanusis miestas III“ finalas įvyks 2017 m. birželio pradžioje, kuomet bus išrinkti du geriausi projektai, įgyvendinantys optimaliausias pastato ir teritorijos sprendimų koncepcijas.

UAB STRUCTUM projektai