Maisto papildai ir kiti būdai raumenų auginimui

126

raumuoŠiais laikais dinamiškas gyvenimo būdas ir kasdienis stresas atima daug energijos. Įvairūs darbai ir pareigos reikalauja daug laiko ir dėmesio, todėl sveikas gyvenimo būdas ir mityba dažnai lieka nuošalyje. Kai neturime laiko sveiko maisto ruošimui, gerą fizinę būklę padeda palaikyti maisto papildai, kurių vartojimas yra populiarus ir sportininkų pasaulyje.

Yra kelios sporto šakos, kurių vienas iš pagrindinių tikslų yra moteriškos figūros ar vyriško sudėjimo tobulinimas ir gera fizinė būklė. Pavyzdžiui kultūrizmo ir lengvojo kultūrizmo atstovai siekia įgyti gerą fizinį pasirengimą, patobulinti kūno linijas (moterišką figūrą ar vyrišką sudėjimą), auginti, stiprinti ir išryškinti raumenis bei ugdyti jėgą ir ištvermę. Tačiau ar maisto papildai yra vienintelis būdas padėti palaikyti gerą fizinę būklę ir auginti raumenis? Kaip dar galime paspartinti raumenų augimą?

Be maisto papildų yra ir daugiau būdų, kaip galime padėti savo raumenims atsistatyti po treniruotės ir augti. Sąrašas prasideda pagrindine geros savijautos sąlyga: reguliariu, nuosekliu ir subalansuotu treniravimusi. Kad ir kokia sporto šaka užsiimtumėte, krūviai turi būti suplanuoti, o pratimai įvairūs ir subalansuoti visoms raumenų grupėms. Jei vieną dieną treniruojate viršutinius kūno raumenis, kitos treniruotės metu leiskite jiems pailsėti ir treniruokite apatinės kūno dalies raumenis. Geras apšilimas sumažina traumų tikimybę ir padidiną treniruotės veiksmingumą. Kaip žinote, grįžimas į formą po traumų užtrunka ilgai. Reabilitacijos, ramybės metu raumenys ne tik neauga, bet ir jūsų įdėtos pastangos ir darbas eina veltui. Taip pat labai svarbu skirti laiko ir kardio treniruotėms, kurios paskatina medžiagų apykaitą ir padeda greičiau deginti riebalus bei išryškinti raumenis. Naudokite ir mažus, ir didelius svorius, tai padės greičiau užauginti raumenis. 2 ar 4 kartus per savaitę skirkite treniruotėms su didesniais svoriais. Nepersitempkite, nes raumenų atsistatymas yra ne ką mažiau svarbus nei pati treniruotė. Raumenys pradeda augti tik po atsistatymo. Būtent todėl svarbu dalį laiko skirti ir raumenų atsistatymui. O raumeniniam audiniui atsistatyti padeda sporto, maisto papildai, kurie specialiai subalansuoti vartojimui po treniruotės. Jie padeda raumenims atsistatyti greičiau. Taip pat rekomenduojama naudoti lėtai pasisavinamus maisto papildus prieš naktį, nes ir miego metu organizmas ilsisi bei atsistato. Raumenims atsistatyti padeda ir tokie sporto, maisto papildai kaip kreatinas, beta-alaninas, HMB, proteinas ir kiti. Lengvojo kultūrizmo naujokai dažnai klysta manydami, jog darbas su didesniais svoriais padės greičiau pasiekti tikslą. Net ir pratimai su savo kūno svoriu atneša naudos: jie padeda įgyti fizinį pasirengimą, ugdyti ištvermę, vystyti atletiškumą ir didinti raumenų elastingumą.

Ne vien maisto papildai padeda auginti raumenis. Viskas priklauso nuo bendros disciplinos bei maisto ir fizinio aktyvumo balanso.