Mažųjų bendrijų nariams privalomos įmokos “Sodrai” atidėtos metams

118

sauja-piniguSocialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymu Vyriausybė pritarė tam, kad dar metams būtų pratęsta šiuo metu galiojanti socialinio draudimo įmokų mokėjimo tvarka, taikoma individualių įmonių savininkų, ūkinių bendrijų tikrųjų narių ir mažųjų bendrijų nariams.

„Gaila, kad Mažąsias bendrijas skambiai pristačius kaip verslumo skatinimą, pamiršta informuoti žmones apie būsimus pasikeitimus nuo 2014 m. sausio 1 d., todėl turime skubiai ieškoti būdų, kaip, neatimant iš šių asmenų pagrindinių socialinių garantijų, neatimti galimybės ir kurti bei dirbti”, – pabrėžė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, pasirinktas optimalus sprendimas metams nukelti nuostatos įsigaliojimo terminą, o per tą laiką kartu su Ūkio ministerija, verslo atstovais rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus.

Šiuo metu teisinis reguliavimas suteikia teisę rinktis, ar aukščiau minėtiems asmenims mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas, ar jų nemokėti (tai yra, jie gali įmokas ?Sodrai” mokėti nuo išsiimamų asmeniniams poreikiams pajamų sumų). Jei įsigaliotų Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatos nuo 2014 m. sausio 1 d., kaip kol kas įtvirtinta įstatymuose, visi šie asmenys privalėtų mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas bent nuo minimalios mėnesio algos.

Įstatymo įsigaliojimą siūloma atidėti tik metams, kadangi individualių įmonių savininkų, ūkinių bendrijų tikrųjų narių ir mažųjų bendrijų nariai nuosekliai turi būti įtraukiami į socialinio draudimo sistemą, kad užsitikrintų bent minimalias valstybinio socialinio draudimo teikiamas garantijas.

Tam dar turi būti pritarta Seime, praneša Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.