Meilės dienos proga – žinia iš Ilzenbergo dvaro

122
Ilzebergo-dvaras„Geresnės dovanos Šv. Valentino dienos proga ir nesugalvosi. Bet gal tiksliau būtų pasakyti, kad tai – ateities dovana visiems įsimylėjėliams, jaunavedžiams ir šiaip geriems žmonėms. Bet žinią norime paskelbti dabar, artėjant vasario 14-ajai, Meilės dienai“, – džiugiai nusiteikęs kalbėjo Ilzenbergo dvaro savininkas Vaidas Barakauskas.

O toji naujiena yra tokia – Ilzenbergo dvarvietėje pradėtas statyti Meilės tiltas. Jis ves į Ilgio ežero salą, kuri, pasirodo turi unikalią meilės legendą. Šią legendą naujieji Ilzenbergo dvaro šeimininkai nugirdo, rinkdami prisiminimus apie vietos žmones bei įvykius. Todėl, jų rūpesčiu, ir buvo nuspręsta pastatyti tiltą į Meilės salą. Ir pavadinti jį „Meilės tilto“ vardu.

Legenda pasakoja istoriją, kuri nutiko apie 1860-uosius. Ilzenbergo jaunimas tuomet Jonines ir kitas šventes buvo įsigudrinęs švęsti Ilgio ežero saloje, kur augo senas ąžuolas. Merginos tikėjo, kad tik prie šio ąžuolo vaikinų pasakyti meilės žodžiai išliks tvirti ir ilgaamžiai, kaip ir pats ąžuolas. Todėl dažnai net pačios viliodavo vaikinus plaukti į salą.

„Aš tave myliu“, – tokius žodžius prie salos ąžuolo savo išrinktajai Ievai kartą ištarė ir Jonas. Nespėjus jiems susituokti, atvyko caro žandarai ir išsiuntė Joną į rekrūtus. Ačiū Dievui, ne 25 metams, kaip anksčiau, bet 12-ai metų.

Grįžo Jonas iš karo jau ne toks jaunas ir gražus. Nebesitikėjo, kad dar sutiks savo jaunystės meilę Ievą. Bet ar ne stebuklas? Ieva visą laiką jo laukė. Irgi ne tokia jauna, kaip kadaise, bet graži, tiesi, meilės kupinomis mėlynomis akimis.

„Aš negalėjau tavęs nelaukti. Argi neatsimeni, kad saloje, prie senojo ąžuolo pasakei, kad myli mane. Šie žodžiai niekur nedingo, jie mus lydėjo ir saugojo, kad vėl pamatytumėme vienas kitą. Saloje pasakyti meilės žodžiai išlieka ir saugo. Ar dabar supranti?“, – švelniai Jonui pasakė Ieva.

Netrukus jie susituokė, o jų laimei nieko netrūko.

Tai tokia yra Meilės salos legenda ir Meilės tilto statybų idėja.

„Kai išgirdome šią istoriją, supratome, kad kito pasirinkimo neturime – reikia statyti tiltą į Ilgio ežero salą. Parko pusėje jau atlikti visi reikalingi parengiamieji darbai, todėl dabar pradėsime pačio tilto statybą. Tikimės pabaigtuves švęsti vasarą.

Tuomet jau galutinai bus sutvarkytas ir visas Ilzenbergo dvaro parkas, o Meilės tiltas bus puikus pabaigtuvių akcentas ir, žinoma, atradimas jaunavedžiams ir visiems, norintiems pamatyti senąjį salos ąžuolą. Juk ten pasakyti meilės žodžiai niekur nedingsta ir lydi visą gyvenimą“, – patikino Ilzenbergo dvaro šeimininkas V.Barakauskas.

Dvarvietės-žemėlapis1