Motinystės išmokų „lubos“ kils mažiau nei tikėtasi

168

Seimui pateiktas teisės akto projektas dėl motinystės ir tėvystės išmokų „lubų“ koeficiento mažinimo. Jam pritarė 70 parlamentarų, 5 pasisakė prieš, 19 susilaikė.

Motinystės ir tėvystės išmokų „lubų“ koeficientą siūloma mažinti nuo 4 iki 3,2 (iš šio koeficiento yra dauginamas draudžiamųjų pajamų dydis). Sumažinus koeficientą, maksimalios motinystės ir tėvystės išmokos itin nepakis, kadangi Vyriausybė draudžiamųjų pajamų dydį kitiems metams yra padidinusi nuo 1170 Lt iki 1488 Lt.

Kitąmet ketinta pakelti išmokų lubas nuo 4 680 iki 5 952 litų. Tačiau, jei Seimas pritars siūlymui nuleisti „lubas“, tuomet daugiausiai mamos ir tėčiai gali tikėtis 4761 Lt iki mokesčių. Šiuo metu vaiką prižiūrintys tėvai dėl mažesnių draudžiamųjų pajamų gauna panašią sumą – 4680 Lt.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad dėl šio sprendimo per metus pavyktų sutaupyti 40 mln. Lt – tiksliau, papildomai neprireiktų tokios sumos. Tokių priemonių tenka imtis dėl to, kad kitąmet prognozuojamas labai lėtas ekonomikos augimas bei didelis išmokas gaunančių žmonių skaičius.

Jeigu Seimas galutinai pritartų pakeitimams, tai paliestų tik tas mamas ir tėčius, kuriems tokia išmoka būtų skiriama nuo 2012 m.

Šis teisės aktas bus svarstomas gruodžio 13 d.

 

 

Kretingos.info