Naujiena Lietuvoje: susikomplektuok kompiuterį pats!

144

Pasaulyje išpopuliarėjusi paslauga, į Lietuvą dar tik atkeliauja. Tačiau ir lietuviai ją turėtų greitai pamėgti – privalumų išties daug.

Kodėl susikomplektuoti kompiuterį pačiam yra geriau nei pirkti gamintojo rinkinį? Visų pirma, pačių sukurtas kompiuteris gali būti pigesnis, tačiau taip pat gerai atitikti visus jūsų poreikius. Pavyzdžiui, jūs galite sutaupyti pirkdami kompiuterį su pačia paprasčiausia operacine sistema, o patys įsidiegti modernesnę. Antra, prisitaikysite gaminį būtent savo reikmėms. Vieni kompiuterį naudoja darbui, kiti nuotraukų, įrašų žiūrėjimui, treti vien žaidimams… Kartais gali būti sunku už tinkamą kainą rasti gerą komplektaciją, kuri tiktų būtent jums. Kompiuterio komplektavimo paslauga leis susikurti tokį kompiuterį, kokio norėsite – keisti ir rinktis galėsite labai daug dalykų.

Internetinė parduotuvė Pigu.lt siūlo atsirado komplektuojamų kompiuterių kategorija, kurioje leidžiama patiems pasirinkti gamintoją, kietojo disko ir RAM atminties dydžius, taip pat operacinę sistemą. Galėsite prisitaikyti kompiuterio komplektaciją būtent savo poreikiams. Taigi, išsamiau apie naująją kompiuterio komplektavimo paslaugą.

  1. Pasirinkite gamintoją

Komplektuoti leidžiama įvairių gamintojų kompiuterius. Pasirinkimas išties labai platus: MSI, HP, Lenovo, Dell, Asus, Acer, Hyperbook ir Dream Machines. Jei jums patinka kažkurio gamintojo gaminiai, bet vis nerandate reikiamos komplektacijos – jau ne bėda. Susikurkite tokį gaminį, kuris tenkins visus jūsų norus!

  1. Pasirinkite norimo dydžio operatyviąją atmintį (RAM)

RAM atmintis nesaugo ilgalaikės informacijos. Paprastai tariant, ji naudojama įvairių einamuoju metu atliekamų veiksmų palaikymui: interneto naršymui, laiškų rašymui, programų atidarymui ir veikimui. RAM atmintis nuo kitų kompiuterio atminčių skiriasi tuo, kad išjungus kompiuterį ji ištrinama.

Kuo daugiau RAM atminties turės kompiuteris, tuo greičiau jis veiks, greičiau reaguos į jūsų nurodymus. Tad, jei kompiuteriu planuojate tiesiog naršyti internete, žiūrėti nuotraukas, rašyti laiškus – jums užteks ir paprastesnio varianto. Tačiau, jei norėsite žiūrėti geros raiškos filmus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar naudotis sudėtingomis programomis – ieškokite daugiau RAM.

Pigu.lt, priklausomai nuo kompiuterio gamintojo, leidžia rinktis nuo 3  GB iki 32 GB RAM atminties. Argi gali būti didesnė laisvė?

  1. Išsirinkite kietojo disko (SSD, HDD) talpą

Kietasis diskas (SSD, HDD) – tai vieta, kurioje laikoma kompiuterio programinė įranga bei jūsų asmeninė informacija: nuotraukos, dokumentai, įvairūs kiti įrašai.

Mažiau talpūs diskai pigesni, tačiau juose gali netilpti visa jūsų asmeninė informacija. Gamintojai, komplektuojant sau kompiuterį ir renkantis kietojo disko talpą, pataria įvertinti, kiek duomenų planuojate laikyti, kokius veiksmus žadate atlikinėti. Jei kompiuteriu tiesiog naršysite internete, siųsite laiškus – jums pakaks mažesnės talpos, tačiau, jei naudositės sudėtingomis programomis arba žaisite kompiuterinius žaidimus – rinkitės kuo didesnę talpą.

Nešiojami kompiuteriai dažniausiai komplektuojami su 500 GB arba 1 TB HDD kietuoju disku arba kartu naudojamu 128 GB SSD disku. Esant kombinuotai atminčiai (SSD+HDD) kompiuterio darbas būna dar sklandesnis, nes dauguma veikiančių programų įrašomos į greitesnį SSD diską, o įvairi informacija kaupiama HDD diske.

Pigu.lt leidžia susikomplektuoti kompiuterius net su 1 TB talpos SSD kietaisiais diskais.

  1. Kokios operacinės sistemos norėtumėte?

Komplektuodami kai kurių gamintojų kompiuterius, galėsite pasirinkti net operacinę sistemą. Pavyzdžiui, Hyperbook leidžiama pirkti su DOS, Windows 10 Home arba Windows 10 Pro. Kitus kompiuterius taip pat siūloma rinktis su Linux operacine sistema.

Kurią pasirinkti? Populiariausia pasaulyje – Windows. Ši operacinė sistema nuolat atnaujinama, yra suderinama su dauguma programinių įrangų ir, priklausomai nuo versijos, gali kainuoti tiek mažai, tiek labai daug. Kita itin populiari sistema – Linux. Šioji išsiskiria tuo, kad yra paprastai įdiegiama. Pasak specialistų, Linux gali įsidiegti dauguma įprastų kompiuterių naudotojų. DOS – seniausia, ir šiais laikais įprastai nemokama operacinė sistema. Šią galite rinktis tuomet, jei turite savo operacinę sistemą. Tuomet kompiuteris kainuos pigiau.

Kaip bebūtų, specialistai, prieš pirmą kartą renkantis operacinę sistemą, kviečia išbandyti bent kelias. Panaršyti kompiuteryje, atsidaryti keletą langų. Pajusite skirtumą ir suprasite, kuri yra jums patogiausia ir tinkamiausia.

  1. Kokios spalvos jūsų svajonių kompiuteris?

Jei rūpinatės savo stiliumi, kompiuterio spalva jums gali labai daug reikšti. Ir tuo jau pasirūpinta! Pigu.lt kviečia išsirinkti norimą spalvą, o tada komplektuoti kompiuterį. Rinkitės juodą, auksinį, sidabrinį, baltą, ar net mėlyną kompiuterį ir kaip tik norite keiskite jo komplektaciją. Beje, svetainėje taip pat galėsite įsigyti derančius priedus – pelę, ausines, kompiuterio dėklą ir kt.

Pigu.lt taip galima rasti išsamų kompiuterių komplektavimo gidą, kuris padės kiekvienam pirkėjui lengvai susikurti savo unikalų kompiuterį. Galėsite komplektaciją pritaikyti būtent pagal asmeninius poreikius ir kasdien džiaugtis puikiu darbo ar laisvalaikio įrankiu.