Numatoma padidinti pinigines išmokas kariams savanoriams

131
Lietuvos kariuomenė. Autorė I. Budzeikaitė.
Lietuvos kariuomenė. Autorė I. Budzeikaitė.

Seimas po svarstymo pritarė Karo prievolės įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-3870(2), kuriomis numatoma didinti pinigines išmokas savo noru nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantiems ar baziniuose kariniuose mokymuose dalyvaujantiems asmenims. Už naujas nuostatas balsavo 49 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 26 parlamentarai. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Svarstomais pakeitimais siūloma, kad savo noru nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantiems ar baziniuose kariniuose mokymuose dalyvaujantiems asmenims, kurie nebuvo įrašyti į einamųjų kalendorinių metų šaukimo sąrašą, išmokos būtų didinamos ne 25 proc., kaip nustatyta šiuo metu, o 30 proc.

Siekiant skatinti privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti savo noru taip pat būtų nustatytos papildomos piniginės išmokos ir tiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantiems ar baziniuose kariniuose mokymuose dalyvaujantiems asmenims, kurie norą atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose pareikš po jų įrašymo į einamųjų kalendorinių metų šaukimo sąrašą. Tokiems asmenims piniginė išmoka būtų didinama 15 proc.

Kaip teigiama dokumento aiškinamajame rašte, manytina, jog piniginės išmokos nustatymas ir jos didinimas skatins privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti savo noru, o tai savo ruožtu padės sumažinti karo prievolės administravimo išlaidas.

Rimas Rudaitis
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyresnysis specialistas