Papuošalų pasirinkimas pagal veido formą

119

veido-forma-65243541Norėdamos atrodyti gražiai moterys derina papuošalus prie rūbų, tačiau to ne visada pakanka. Pasirodo, net veido forma turi įtakos, kaip atrodys papuošalai. Kiekvieno žmogaus veidas patenka į vieną iš septynių tipų veido formos tipų: ovalo, apskritimo, pailgo (stačiakampio), kvadrato, širdies, trikampio (kriaušės) ar deimanto formos. Štai keletas patarimų, kokius papuošalus geriausia rinktis pagal veido formą, o kokių – vengti, kad atrodytumėte nuostabiai.

Ovalo forma

Ovalo formos veidas yra šiek tiek išlenktas ir atstumas tarp plaukų linijos ir antakių yra lygus atstumui nuo smakro iki antakio. Dažnai šios formos veidas yra laikomas tobulu, nes prie jo galima dėvėti praktiškai visus papuošalus. Prie ovalo formos veido galima devėti įvairius kaklo papuošalus, kuriuos derėtų derinti pagal pasirinktą iškirptę. Ovalo formos veido savininkės gali segėti  beveik visų formų auskarus, tačiau patartina vengti pernelyg ilgų ir plonų auskaraų, nes jie tik dar labiau prailgins veidą. Geriausiai tinka apvalūs, apskritimo ar lašo formos auskarai.

Apskritimo forma

Apskritas veidas kaip ir ovalo formos yra  išlenktas, tačiau turi vienodą atstumą iš visų veido pusių ir sudaro apskritimą. Nosis yra centrinis taškas šioje veido formoje. Šio veido formų savininkių veido bruožai gali būti aštrūs ir kampuoti arba labai švelnūs, bet jie vistiek sudarys apskritimo formą. Šio veido formos savininkėms rekomenduojama dėvėti tokius papuošalus, kurie vizualiai ilgintų ir platintų veidą. Geriausiai tinkantys kaklo papuošalai yra ilgi karoliai. Auskarus geriausia rinktis ilgus, kvadrato, stačiakampio ar ovalo formos, nes jie vizualiai ilgina veidą. Šio veido tipo savininkėms patariama vengti koljė ir trumpų kaklo papuošalų. Nereikėtų segėti smulkių auskarų prie pat ausies ir vengti žiedo formos auskarų.

Pailga (stačiakampio) forma

Pailgos (stačiakampio) formos veidas yra ilgesnis, primena stačiakampį – kaktos plotis praktiškai sutampa su apatinės veido dalies pločiu. Kartais, pailgos (stačiakampio) formos veidas gali būti painiojamas su ovalo formos, tačiau skirtumai tarp jų akivaizdžiai matomi, kai oavalo ir pailgos (stačiakampio) veido formų savininkės stovi viena šalia kitos. Šio veido tipo savininkėms puikiai tiks papuošalai, kurie vizualiai sutrumpins veidą. Geriausiai tinkantys kaklo papuošalai – koljė, trumpi ar prie pat kaklo. Šio veido fomos savininkėms puikiai tiks dideli, kreivų ir aštrių formų auskarai, taip pat tinka apskriti, trikampiai ar kvadrato formos auskarai, kurie vizualiai paplatins veidą. Prie šios veido formos rekomenduojama vengti ilgų kaklo papuošalų, plonų, plokščių ir kabančių auskarų.

Kvadrato forma

Kvadrato formos veidas turi ryškią žandikaulio liniją ir  atstumas nuo smakro iki kaktos yra lygus veido pločiui. Prie šio veido formos geriausiao tinka papuošalai, kurie vizualiai sušvelnins kampus ir sukurs vaizdą, kad kakta ir žandikaulio linija yra siauresnės. Geriausiai tinka ilgi kaklo papuošalai, kurie vizuliai prailgina veidą, taip pat kaklo papuošalai su pakabukais, kurie sušvelnina ryškią žandikaulio liniją. Šio veido tipo savininkės gali drąsiai sėgėti žiedo formos auskarus, taip pat mažus, apvalius, lašo formos ar ilgus, stambius auskarus. Šios veido formos savininkėms rekomenduojama vengti papuošalų aštriais kampais.

Širdies forma

Šio veido formai būdinga žema kakta, siauras ir smailas smakras, nedidelės lūpos, siauroki žandikauliai. Šio veido forma vizualiai panaši į apverstą trikampį, todėl geriausia rinkti papuošalus, kurie prapkatintų žandikaulio liniją. Geriausiai tinkantys kaklo papuošalai – koljė, trumpi ar prie pat kaklo. Taip pat galima ringtis trumpas grandinėles su pakabukais. Šio veido tipo savininkės gali rinktis ilgus ir plačius auskarus, kurie praplatintų žandikaulio liniją. Taip pat galima devėti lašo ar trikampio formos auskarus. Šios veido formos savininkėms rekomenduojama vengti ilgų kaklo papuošalų ir smulkių bei plonų auskarų, nes jie tik dar labiau prailgins ir susmailins smakrą.

Trikampio (kriaušės) forma

Trikampio (kriaušės) formos veidas turi siaurą antakių ir plačią žandikaulio linją. Linija tarp žandikaulio ir skruostikaulio yra platesnė nei kaktos pločio. Todėl šio veido tipo savininkėms reikia rinktis papuošalus, kurie sukurs vaizdą, kad kakta yra platesnė nei žandikaulio linija. Puikiai tiks trumpi ir vidutinio ilgio kaklo papuošalai, taip pat papuošalai, kurie sudaro „V“ formą. Šio veido formos savininkėms puikiai tiks širdies formos auskarai, taip pat auskarai, kurie siaurėja į apačią. Derėtų venti ilgų kaklo papuošalų ir auskarų, kurie platėja į apačią, nes taip tik dar labiau pabrėžite plačią žandikaulio liniją.

Deimanto forma

Deimanto veido formą turinčios merginos ir moterys turi gan smailą smakrą ir itin ryškius skruostikaulius. Ši forma neretai maišoma su širdies forma, tačiau pagrindinis skirtumas – kakta. Deimanto formos veidas turi siauresnę kaktą nei širdies formos. Deimanto formos veido savininkės gali dėvėti praktiškai visus kaklo papuošalus. Puikiai atriodys tiek ilgi, tiek trumpi kaklo papuošalai. Šio veido savininkės gali nešioti trumpus ir plačius auskarus. Labai tiks ir mažo, lašo formos auskarai. Derėtų venkti ilgų ir labai plonų auskarų.

Renkantis papuošalus svarbiausia nustatyti kokiam veido formos tipui priklauso Jūsų veidas, o tada rinktis papuošalus, kurie pabrėš Jūsų veido privalumus, o ne trūkumus.