Pareigūnams įkliuvo 114 km/h greitį viršijęs vairuotojas

122

Pastaruoju metu sulaukta Telšių ir Mažeikių gyventojų nusiskundimų dėl motociklininkų gatvėse keliavo triukšmo bei didelio jų važiavimo greičio. Pastebima, kad dviračių transporto priemonių vairuotojai dažniausiai gatves šturmuoja vėlyvu paros metu (21-3 val.), kai aplink tvyro ramybė ir tyla. Tad panašu, kad dieną kaip reikiant įkaistant orams, naktimis kaista motociklų bei mopedų ratai, trikdantys gyventojų poilsį.

Įvertinus motociklų bei mopedų vairuotojų keliuose keliamą grėsmę bei galimas eismo nelaimes, taip pat trikdomą gyventojų ramybę dėl grėsmingai riaumojančių variklių bei cypiančių padangų garso, policijos pareigūnai Telšiuose bei Mažeikiuose praėjusią savaitę vykdė griežtą šių eismo dalyvių kontrolę. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas vairuotojų blaivumui bei važiavimo greičiui kontroliuoti, taip pat transporto priemonių skleidžiamam garsui įvertinti. Žinoma, nuošaly neliko ir automobilių vairuotojai, privalantys paisyti tų pačių kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Vykdytų intensyvių kontrolių metu, per savaitę buvo nustatyti 72 kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiau kaip pusę jų – t. y. 39, sudarė greičio viršijimo atvejai. Taip pat išaiškinta 10 neblaivių eismo dalyvių, tarp kurių – du mopedų vairuotojai, vienas – dviratininkas.

Praėjusios savaitės greičio „rekordininku“ tapo kelyje Kuršėnai-Mažeikiai (leistinas važiavimo greitis – 90 km/h) 204 km/h greičiu motociklu skriejęs vairuotojas. Kitas motociklininkas tame pačiame kelio ruože važiavo 158 km/h greičiu. Abiem pažeidėjams gresia piniginės baudos nuo 450 iki 550 eurų bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių. Tokia pati piniginė bauda gresia ir greitį daugiau kaip 50 km/h viršijusiam automobilio vairuotojui. Jis, kaip ir motociklininkai, atsisveikins ir su teise vairuoti, tik kiek trumpesniam laikotarpiui – nuo 1 iki 6 mėnesių.

Likę 36 (30 automobilių, 6 motociklų vairuotojai) Mažeikiuose ir Telšiuose nustatyti pažeidėjai, greitį viršijo nuo 20 iki 50 km/h. Jiems gresia piniginės baudos nuo 30 iki 230 eurų. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad motociklų vairuotojams taikoma itin griežta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, greitį viršijus daugiau kaip 30 km/h. Mažiausias galimas teisės vairuoti transporto priemonės atėmimo laikotarpis – 3 mėn.

Vykdant eismo dalyvių kontrolę bei reaguojant į gyventojų skundus dėl motociklų keliamo triukšmo, itin principingai buvo vertinamas transporto priemonių variklių skleidžiamas garsas. Dėl šios priežasties net 8 motociklai (7 Mažeikiuose, 1 Telšiuose) ir du automobiliai (Mažeikiuose) buvo palydėti į VĮ „Techninių apžiūrų centrą“, kur buvo atliekamas garso patikrinimas. Nustačius, jog trijų motociklų (2 Mažeikiuose, 1 Telšiuose) ir dviejų automobilių skleidžiamas garsas viršija techninėje transporto priemonių charakteristikoje nustatytą garsą, šioms transporto priemonėms buvo panaikinti techninės apžiūros dokumentų galiojimai. Su dviračių transporto priemonių vairuotojais bei kai kurių jų tėvais taip pat buvo vykdomi profilaktiniai pokalbiai, kurie, kaip tikimasi, ateityje padės užkirsti kelią panašaus pobūdžio pažeidimams.

Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, gyventojų ramybę ir rimtį, itin intensyvus dėmesys motociklų bei mopedų vairuotojams bus skiriamas visu šiltojo sezono laikotarpiu. Todėl eisme dalyvaujantys vairuotojai, ypač jaunuoliai, raginami elgtis tolerantiškai vieni kitų atžvilgiu, savikritiškai įvertinti savo galimybes bei kelyje galimas rizikas. Tik tarpusavio pagarbos ir atsakomybės dėka, galime kurti saugią ir draugišką mūsų visų gyvenamąją aplinką.

Aušra Blaževičienė
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupės vyriausioji specialistė