Penki dažniausi gedimai, dėl kurių vairuotojai šiemet kvietė pagalbą kelyje

119

autoremontasViena iš didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovė skaičiuoja, kad kiekvieną dieną bendrovės techninės pagalbos kelyje tarnyba klientams į pagalbą skuba po beveik 50 kartų. Net 4 atvejais iš 5 pagalbos prašančiojo automobilį prireikia gabenti į servisą.

Kaip rodo bendrovės statistika, 2015 m. dažniausiai privalomuoju draudimu apsidraudę klientai į pagalbos kelyje tarnybą kreipėsi susidūrę su šiomis penkiomis problemomis:

1. Variklio sistemos gedimas– maždaug kas penktas (19,3 proc.) pagalbos paprašęs vairuotojas susidūrė su šiuo nesklandumu;

2. Elektros sistemos gedimai kelionės planus sujaukė kas septintam (14,4 proc.) kelyje netikėtai sustojusiam bendrovės klientui;

3. Eismo įvykis buvo priežastis, dėl kurios į pagalbos tarnybą skambino kiek mažiau negu dešimtadalis (9 proc.) visų besikreipusiųjų;

4. Išsikrovęs akumuliatorius tampa problema 8 proc. pagalbos prašančių klientų;

5. Pradurta padanga sunkumų sukėlė taip pat 8 proc. klientų.

Tarp kitų dažnesnių atvejų, kai vairuotojai kreipiasi profesionalios pagalbos, yra degalų sistemos gedimas, pakabos gedimas, avarinis automobilio atrakinimas, sugedęs generatorius ar sankaba. Bendrovė taip pat skaičiuoja, kad techninės pagalbos iškvietimų skaičius nuosekliai didėjo nuo metų pradžios ir piką buvo pasiekęs rugpjūčio mėnesį. Maždaug pusė visų iškvietimų yra Vilniaus ir Kauno miestuose ir rajonuose.

„Kaip rodo draudimo bendrovės duomenys, absoliučią daugumą atvejų, kai kreipiamasi į techninės pagalbos tarnybą, sudaro rimti gedimai. Kadangi juos pašalinti galima tik servise, keturiais atvejais iš penkių prireikia automobilio transportavimo paslaugos. Maždaug penktadaliu atvejų problemas išsprendžia į vietą atvykęs techninės pagalbos specialistas, dar 2 proc. atvejų techninius nesklandumus pavyksta pašalinti konsultuojant klientus telefonu“, – pasakoja A. Juodeikis.

Bendrovė skaičiuoja, kad vidutinė vieno iškvietimo kaina, jei už šią paslaugą tektų susimokėti, siekia 84 eurus. Tiesa, šia paslauga gali pasinaudoti kiekvienas besidrausdamas klientas, apsidraudęs privalomuoju draudimu, nes techninės pagalbos kelyje paslauga yra neatsiejama šio draudimo dalis.

„Pagal iškvietimų skaičių ir problemų, su kuriomis kelyje susiduria vairuotojai, pobūdį, matome, kad techninės pagalbos kelyje paslauga yra aktuali ir naudinga vairuotojams ne tik eismo įvykių metu. Žmonės nėra linkę patys savamoksliškai remontuoti automobilio, nes šiuolaikiniai automobiliai yra aprūpinti sudėtingomis elektronikos sistemomis ir įranga, kurios remontui reikia specialių žinių. Jeigu ratą pakeisti dar daugelis moka, tai rimtesnių gedimų atvejais žmonės nenori kišti pirštų prie to, ko nesupranta“, – sako bendrovės Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.