Perkraustymo paslaugos

129

perkraustymo paslaugosPažvelgus į žemės rutulį iš kosmoso aukštybių galima pastebėti juodas gijas, kurios tarsi voratinklis yra apraizgęs visą sausumos dalį — tai keliai, kuriais kasdien ištisą parą zuja daugybė krovininių, keleivinių, lengvųjų automobilių ir geležinkeliai, kuriais rieda įspūdingo ilgio vagonų sąstatai, pervežantys vienu metu įvairiausios paskirties krovinius bei keleivius. Jei akimi matomą pėdsaką galėtų palikti dar ir begalės skraidančių lėktuvų, jūras ir upes skrodžančių laivų, tai tas transporto tinklo voratinklis būtų dar tankesnis, dar įspūdingesnis.

Tarptautinių perkraustymų paslauga

Pasaulis keičiasi labai greitai. Anksčiau nedidelei įmonei užtekdavo vietos savame mieste ar kokiame nors nedideliame provincijos miestelyje, o dabar, kai jos neįprastai greitai viena po kitos išauga iš savo marškinėlių, didėjant konkurencijai, keičiantis rinkai, tuomet net valstybių sienos daugeliu atvejų neegzistuoja. Atsiranda palyginti naujos – tarptautinių perkraustymų paslaugos poreikis. Įmonei plečiantis ar perkeliant savo veiklą į kitą šalį iškyla būtinumas įmonės įrengimus, jos turtą ar net tos įmonės darbuotojų šeimų turtą saugiai pergabenti į paskirties vietą. Šia veikla užsiimančių įmonių skaičius nėra didelis, nes tai gana sudėtingas procesas, kurio metu iškyla daugybė problemų ir kliūčių, kurias būtina operatyviai įveikti. Na, pavyzdžiui, jeigu norėsite kartu pervežti ištikimą įmonės sargį – iškils būtinumas paskiepyti jį nuo pasiutligės, gyvūnas privalės turėti pasą, be to, bus privalu laikytis ir kitų nustatytų taisyklių. Tokius reikalavimus geriausiai galės išpildyt tik profesionalios įmonės, taikančios pažangius perkraustymo būdus įvairiomis transportavimo priemonėmis, užsiimančios gyvūnų, multimodalinių krovinių pervežimais, pavojingų krovinių gabenimu ir ekspedijavimu, teikiančios kompleksinės logistikos ir sandėliavimo paslaugas bei turinčios teisę atstovauti klientams muitinėje. Rekomenduojama naudotis visomis paslaugomis iš vienų rankų (pilnas perkraustymo paslaugos paketas), kadangi tuomet didėja paslaugos teikėjo atsakomybė, o visas paslaugos paketas tampa pigesnis.

Vietinių perkraustymų paslauga

Džiugu, kai įmonei sekasi verslas, kai didėja klientų ratas, sukuriamos naujos darbo vietos. Tačiau biure, kuriame esate šiandien, atmosfera gali užkaisti tikrąja to žodžio prasme dėl pernelyg mažų patalpų, sukeliančių nemažų nepatogumų darbuotojams, trukdančių susikaupti reikiamu momentu. Vis dažniau tuomet galvojama apie naujas patalpas, kurios būtų arčiau miesto centro, kur susisiekimas būtų patogesnis, kur būtų įmanoma įruošti darbo vietas taip, kad kiekvienas darbuotojas turėtų daugiau privatumo ir netrukdytų atlikti užduotis vienas kitam. Taip diena iš dienos jūsų bosui peršama mintis, jei tik leidžia galimybės, persikraustyti į naujas patalpas, tikslu pagerinti darbo sąlygas. Jau vien žodis „persikraustymas“ kelia didžiulį nerimą. Tai daugeliui asocijuojasi su naujų patalpų paieška, nemalonia persikraustymo procedūra, kuri labai retai kam kelia susižavėjimą.

Kartais persikraustymą į kitą vietą lemia ir kitos, ne mažiau svarbios priežastys: neadekvačiai pabrangusi patalpų nuoma, griūvantis pastatas, strategiškai nepatogia tapusi įmonės vieta dėl pasikeitusios eismo tvarkos ir intensyvaus transporto srauto, kai artimiausias kelio ženklas leidžiantis apsisukti toje gatvėje ar kelyje, kuriuo kasdien reikia grįžti namo, pastatomas už penkių kilometrų nuo įmonės, motyvuojant saugaus eismo užtikrinimo būtinybe.

Jei pagrindinė persikraustymo priežastis – įmonės veiklos plėtra – natūralu, kad didėja jos galimybė daugiau lėšų skirti patalpų nuomai ar jų įsigijimui palankiomis sąlygomis, galimybe įrengti daugiau darbo vietų, atitinkančių ergonomikos reikalavimus. Labai svarbu yra prieš kraustantis viską suplanuoti iš anksto, o kraustymosi eigoje tik pakoreguoti darbų planą, kad tas procesas netruktų be galo ilgai.

Perkraustymo įmonės pasirinkimas

Jeigu jūsų turtas netelpa į vieną automobilį, jau reikia galvoti apie perkraustymo paslaugas teikiančių įmonių pagalbą, kurias turėtumėte rinktis gana atsakingai, prieš tai išsiaiškinę visas jų galimybes. Štai neseniai nutikęs atvejis, kai penkias metalines trijų durų rūbų spintas tempti iš sporto klubo ketvirto aukšto (žemyn) teko pačiam po to, kai iškviesti vienos besiskelbiančios skelbime firmos du vyrukai (studentai), neturėdami jokios įrangos tegalėjo pakelti tik vieną spintos galą. Jiems paskambinus savo šefui ir prakalbus apie papildomą pagalbą, pastarasis atsakė, – Nesugebate, rašykite pareiškimus dėl atleidimo iš darbo! Reikia tikėti, kad tai tik pavieniai atvejai. Todėl prieš rinkdamiesi nepatingėkite paieškoti informacijos apie įmonę internete.

Jei jau nusprendėte pasinaudoti perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės paslaugomis, svarbu pasirinkti tokią įmonę, kuri pateisintų jūsų lūkesčius: turėtų dėžes rūbų, knygų ir kitokios paskirties daiktams sudėti ir galimybę saugiai juos pristatyti į nurodytą vietą. Tai yra labai svarbu, nes transportuojant bet kokias pokuotes antžeminiu transportu ar jūra pakuotė perkeliama iš vienos vietos į kitą mažiausiai 10 kartų, o jei gabenama oro transportu – dar daugiau kartų. Daiktai turėtų būti pervežami specialiai dengtu automobiliu – ypač didelį dėmesį skiriant jų saugumui užtikrinti: dūžtantys daiktai privalo būti įvynioti į strech ar burbulinę plėvelę, o mechaniškai lengvai pažeidžiami daiktai (pvz. baldai, jų dalys) privalo būti apvynioti pokavimo plėvele ir patikimai supakuoti. Prie kiekvienos dėžės pravartu pridėti supakuotų daiktų sąrašą, kuriuo geriausiai būtų pasirūpinti patiems įmonės darbuotojams.

Asmeninius daiktus, dokumentus pravartu susidėti patiems jau vien dėl to, kad greičiau ir be streso juos galėtumėte surasti naujoje vietoje. Dalį daiktų daug kas mėgina supakuoti savomis jėgomis atsisakydami dalies siūlomo viso persikraustymo paslaugų paketo, bet gyvenimas parodė, kad tokia praktika ne visada pasiteisina. Patyrę profesionalai, dirbantys tą darbą jau ne vienerius metus, atliks tai profesionaliai, patikimai ir greitai.