Prekybos įmonių aljansas „Aibė“ 2015 m. išsikeltus planus jau viršija dvigubai

112

aibe-prekybos-tinklasPrekybos įmonių aljansui AIBĖ, vienijančiam daugiau nei 450 mažmeninės prekybos įmonių, kurios valdo per 1200 parduotuvių Lietuvoje ir Latvijoje, 2015-ieji sėkmingi. Per aštuonis šių metų mėnesius prie aljanso jau prisijungė 12 naujų įmonių ir tinklo parduotuvių sąrašas pasipildė dar 75-iomis, o į išorinę reklamą investuota daugiau nei 50 tūkst. eurų. Pasak aljanso atstovų, kai kurie skaičiai dvigubai viršija metų pradžioje išsikeltus tikslus, o naujų parduotuvių atidaryta net 3 kartus daugiau nei 2014 m.

„Praėję metai buvo pakankamai sėkmingi, tad, atsižvelgdami į tendencijas, ir šįmet tikėjomės panašaus augimo. Tai, kad išsikelti tikslai viršijami dvigubai, džiugina ir skatina dar labiau stengtis bei investuoti į kiekvieną aljanso narį, nes sėkmingus rezultatus lemia kiekvieno nario indėlis“, – sako prekybos įmonių aljanso „Aibė“ rinkodaros departamento direktorė Giedrė Pukienė, pabrėždama, kad svarbiausia aljanso nario užduotis yra maksimaliai patenkinti vietos pirkėjo poreikius už mažiausią kainą.

Aljansas metų pradžioje buvo išsikėlęs tikslus: apie 5 proc. parduotuvių skaičiaus augimas, 50 parduotuvių renovaciją bei 50 reklaminių iškabų keitimą į šviečiančias. Per nepilnus metus naujų parduotuvių skaičius paaugo daugiau nei 10 proc., t. y. dvigubai nei planuota. Be to, lyginant šiais metais ir 2014 m. atidarytų naujų parduotuvių skaičių, jis išaugo net 3 kartus: pernai atidarytos 22, o šiais metais – 75 parduotuvės. Šiuo metu aljanso prekybinis plotas užima daugiau nei 72 000 kv. m.

Dvigubai viršytos ir planuotos investicijos į išorinę reklamą – šiuo metu yra atnaujinta 100-o parduotuvių iškabos. „Metų pradžioje modernizavome logotipą, tad investicija į iškabų atnaujinimą ne tik naudinga matomumo, bet ir įvaizdžio prasme. Be to, šviečiančios iškabos itin aktualios artėjant šaltajam, o tuo pačiu ir tamsiajam metų laikui, ypač mažesniuose miestuose ir atokiose gyvenvietėse“, – sako G. Pukienė.

Vienu prioritetinių pasikeitimų įvardijama ir parduotuvių renovacija, po kurios parduotuvių apyvartą pakyla apie 10procentų. „Renovacija yra strategiškai svarbus veiksmas, todėl, kad ji vyktų sklandžiau, išplėtėme parduotuvių renovavimo padalinį, kuris rūpinasi parduotuvių technologinių planų atnaujinimu, parduotuvių pertvarkymo ir prekybinės įrangos klausimais. Renovacijos metu dažnai ne tik atnaujinamas patalpų fasadas, bet ir didinamas prekybinis plotas. Keičiame lentynų bei prekių išdėstymą, kad pirkėjams būtų patogiau, taip pat plečiame asortimentą, įrengiame savitarnos skyrius“, – apie renovacijos eigą pasakoja prekybos įmonių aljanso „Aibė“ rinkodaros departamento direktorė Giedrė Pukienė.

Ji atkreipia dėmesį ir į sukurtą naujų narių plėtros grupę, atsakingą už naujų aljanso narių pritraukimą. „Ši grupė komunikuoja su smulkiaisiais verslininkais, svarstančiais apie galimybę prisijungti prie aljanso, ir norinčiais turėti palankias pirkimo kainas, centralizuotą logistiką su atidėtu mokėjimu, bendrą reklaminę komunikaciją, akcinius pasiūlymus, konsultacijas IT ir prekybos klausimais. Akivaizdu, jog plėtros grupės atsiradimas pasiteisino ir rezultatas pranoko visus lūkesčius – šiais metais, vidinės ir išorinės plėtros dėka, turime beveik trigubai daugiau naujų parduotuvių. Pernai turėjome 27 naujas parduotuves“, – pokyčius vardija G. Pukienė.

Pasak aljanso „Aibė“ atstovės, metai dar nesibaigė, tad, tikėtina, jog po kelių mėnesių rezultatai bus dar geresni. Tolesnėje ateityje išsikelta ir daugiau tikslų – ne tik toliau plėstis, atsinaujinti, bet ir plėsti asortimentą, užtikrinti šviežių produktų logistiką, plėtoti nuolaidų programą, stiprinti pozicijas regionuose bei rengti mokymus darbuotojams.

AIBĖ – tai parduotuvių skaičiumi didžiausias mažmeninės prekybos įmonių aljansas Lietuvoje. Jis vienija daugiau nei 450 mažmeninės prekybos įmonių, valdančių daugiau nei 1200 parduotuvių Lietuvoje ir Latvijoje. Prekybos įmonių aljansas AIBĖ Lietuvoje įkurtas 1999 m., Latvijoje – 2002 m.