Premjeras A. Butkevičius: parama regionams skaičiuojama milijardais

105

premjerasMinistras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį dalyvavo Žemaičių Kalvarijos kultūros centre surengtoje konferencijoje „Lietuvos regioninė politika. Verslo ir viešųjų interesų derinimas: galimybės ir problemos “.

Prieš pradėdamas kalbėti apie regionų politiką, premjeras paminėjo keletą labai svarbių dalykų, nuo kurių priklauso, kaip valstybė galės įgyvendinti savo įsipareigojimus, tarp kurių – ir regionuose vykdomi projektai. Tai – sėkmingai vykdomas biudžetas, „šešėlio“ tirpimas , premjero įvardytas kaip stiprios ekonomikos ženklas, ir rekordinės užsienio kapitalo investicijos.

Kalbėdamas apie paramą regionams, Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad ji skaičiuojama milijardais: „Bendrai sudėjus visas regionams prieinamas Europos Sąjungos programas – Kaimo plėtros, Gyvulininkystės skatinimo, Užimtumo, daugiašalę Bendradarbiavimo per sieną, Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo, Renovacijos, Energijos efektyvumo bei kitas programas, susidarys keli milijardai eurų investicijų. Dar niekada mūsų regionai neturėjo galimybės disponuoti tokio dydžio parama. Turime istorinę galimybę pasiekti ekonominį lūžį, kad sumažintume ekonominę ir socialinę atskirtį, kuri ypač išaugo krizės metais“.

Todėl, pasak Ministro Pirmininko, regionų verslas turi maksimaliai išnaudoti jam suteiktas galimybes plėstis, atsinaujinti, modernizuotis, nes vargu ar ateityje dar turėsime tokių papildomų finansinių išteklių. Pradedame įgyvendinti naują ES paramos regionams kompleksinio finansavimo programą, pagal kurią stengiamasi pasinaudoti konkrečių vietovių potencialu, kad būtų išspręstos „įšaldytos“ ekonominės ir socialinės problemos. Išskirtos 23 integruotos tikslinės teritorijos – mažesni miestai, kuriems sudaryti atskiri investiciniai planai, kaip padidinti ūkinės veiklos įvairovę, skatinti verslumą ir įmonių steigimą ten, kur yra išlikusi infrastruktūra.

Kaip pažymėjo Vyriausybės vadovas, paramą verslui teikianti „Versli Lietuva“ yra parengusi išsamią mokymų ir konsultacijų programą – nuo verslo pradžiamokslio iki savo produkcijos pristatymo naujose rinkose.

„Skatindami verslo plėtrą, siūlome atkreipti dėmesį į žemės ūkio verslų, pavyzdžiui, pieno, mėsos perdirbimo, perspektyvas. Tai būtų aktualu ir Plungės rajonui. Mums pavyko atverti didžiules JAV, Lotynų Amerikos, Azijos šalių, netrukus – ir Kinijos rinkas, lietuviškiems maisto produktams. Lietuva galėtų eksportuoti gerokai daugiau savo užaugintos produkcijos gaminių, negu išveždavo į dabar uždarytą Rusijos rinką“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Konferencijoje sveikinimo žodį taip pat sakė Telšių vyskupas Jonas Boruta, joje dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Plungės pramonininkų sąjungos prezidentai, rajono administracijos ir verslo atstovai. Renginio metu Susisiekimo ministerijos, bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ ir Plungės rajono savivaldybės vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, akcentuodami transporto infrastruktūros renovaciją ir plėtrą kaip regiono ekonominio augimo sąlygą.

Po konferencijos Ministrui Pirmininkui buvo įteiktas Plungės pramonininkų sąjungos Garbės ženklas, pirmasis toks apdovanojimas.

Penktadienį premjeras dar lankysis „Vičiūnų grupės“ įmonėse Plungėje, o pavakare Telšių Žemaitės dramos teatre susitiks su miesto ir rajono gyventojais.