Prezervatyvai internetu – būdas padėti jauniems žmonėms

133

prezervatyvaiElektroninė prekyba plečiasi visur. Įvairiausias paslaugas ir prekes jau galima įsigyti internetu, kai jos atkeliauja paštu, kurjerio pagalba ar tereikia atsispausdinti iš elektroninio pašto. Tokia prekyba patogi ne tik verslininkams, bet ir klientams. Visos prekės tampa pasiekiamos įvairiuose Lietuvos kampeliuose bei kiekvienam žmogui, kuris naudojasi internetu.

Sunku rasti nišą, kuri nebūtų išnaudota ir dar nepatalpinta į internetą. Pavyzdžiui, garsiai ėmus kalbėti apie lytinį švietimą, saugų seksą ir tai, kodėl tai svarbu, prezervatyvai ir kitos sekso prekės taip pat parsikėlė į elektroninę erdvę. Todėl pasidomėjom, ką žmonės dažniau renkasi – prezervatyvus pirkti fizinėse parduotuvėse ar internetu. Ir kodėl jų toks pasirinkimas.

Monikai 25 metai. Ji gyvena su draugu jau trečius metus. Todėl elementaru, kad jų seksualinis gyvenimas yra nusistovėjęs ir neprimena pirmo kurso studentų kančių, kai reikia galvoti kur, o kartais net su kuo. Monika tvirtina, kad anksčiau niekada pati nepirkdavo prezervatyvų. Kai buvo jaunesnė net jausdavo neracionalią gėdą. Tuo labiau, iš mažesnio miestelio kilusiai merginai atrodė, kad parduotuvėje iškart visi žiūri ką perka ir galvoje skaičiuoja, su kuo čia galėtum juos panaudoti. Pirmas jos pirkinys meilės žaidimams įvyko užsisakant internetu. Savo pasakojimą ji pabaigia: man patiko, kad tai buvo anonimiškas ir greitas pirkinys. Pristatė kurjeris, kuris irgi net nenumanė, ką atvežė, nes ant dėžės nebuvo jokių skiriamųjų ar reklaminių ženklų.

Tuo tarpu Tadas tvritina, kad prezervatyvai internetu jam jau seniai tapo išsigelbėjimu. Dar mokykloje, susiradus ilgametę draugę, jam būdavo nemalonu mažo miestelio parduotuvėje pirkti sekso prekes. Todėl atradus būdą įsigyti jas internetu viskas žymiai palengvėjo. Iki pareikalavimo paprašęs pristatyti prekes nueidavęs į paštą ir atsiimdavęs siuntą be namiškių pastebėjimo, kad jis dažnai štai gauna siuntas. Jam patinka ir tai, kad siuntiniai siunčiami fizinio asmens vardu. Todėl niekas net įtarti negali kas toje dėžutėje. Ir dabar, studijuodamas didmiestyje, Tadas renkasi prezervatyvų pirkimą internetu.

Apsipirkimas internetu, ypač tokių prekių, ne tik jaunų žmonių privilegija, teigia vienos iš internetinių paruotuvių atstovas. „Neretai pasitaiko, kad prekes perka vyresnio amžiaus žmonės. Kartą pasitaikė, kad teko pakuoti tikrai nemenką kiekį prezervatyvų ir lubrikantų mėginėlių siuntinį, kuris vėliau mokykloje buvo išdalintas per lytinio švietimo pamoką. Paprastai mes tokių dalykų nežinom. Tačiau būna, kad žmonės patys parašo laišką su konkrečiais pageidavimais ar susisiekia su mumis per Facebook. Tada pamatai amžių ar panašią informaciją.“

Internetinių sekso prekių parduotuvių asortimentas neapsiriboja prezerrvatyvais. Lubrikantai internetu, įvairūs purškikliai, afrodiziakai taip pat pasiekiami pirkėjams. Visos parduotuvės pardavinėja sertifikuotą, vadinasi ir saugią produkciją.

Dažnai kyla klausimas, kodėl apie tokią prekybą reikia kalbėti. Kartais pasigirsta pasipiktinimų, kad tokios produkcijos nereiktų reklamuoti jauniems žmonėms. Tačiau statistika sako atvirkščiai – žmonės turi žinoti apie tokią produkciją, nes tai reiškia, kad jie yra apšviesti ir žino kodėl saugotis būtina. Tai yra, kuo daugiau kalbama apie lytinį švietimą, tuo daugiau žmonės siekia saugotis suprasdami neatsakingo sekso pasėkmes.

Todėl į rinką, prie elektroninių prezervatyvų parduotuvių, ateina ir informacijos teikėjai. Tai yra, pačių elektroninių parduotuvių savininkai yra suinteresuoti, kad žmonės gautų daugiau informacijos. Todėl šalia asortimento pateikiami straipsniai apie saugų seksą, pirmo karto, sekso istorijos, sekso pozos ir panašiai. Tai skatina žmones domėtis, suprasti pasėkmes ir galų gale patirti malonumą be jokių neigiamų pasėkmių.

Pavyzdžiui, patyrę pedagogai, neatsiliekantys nuo tobulėjančio pasaulio ir jaunų žmonių, kurie vis anksčiau bando suaugti ir išbandyti visas suaugusių gyvenimo detales, žino, kad tik per tinkamą informacijos pateikimą galima prieiti prie mokinių. Negalima tylėti ir tikėtis, kad vaikai viską sužinos patys, kai užaugs. Vaikai paaugliais virsta greičiau nei anksčiau – todėl žinios turi būti įdiegiamos anksčiau remiantis tvirtais argumentais. Pavyzdžiui, geriau pranešti apie galimybę prezervatyvus įsigyti internetu nei tikėtis, kad pajutę gėdos jausmą ir nenusipirkę jų parduotuvėje paaugliai neužsiims nesaugiu seksu.

Todėl, vienareikšmiškai, elektroninės parduotuvės, kurios pradavinėja prezervatyvus ir lubrikantus, nėra vien sėkminga verslo niša. Jos lygiai tiek pat, kaip ir kiekvienas suaugęs žmogus, atsakingai žiūri į visuomenės sveikatą todėl siūlo tik kokybiškas ir sertifikuotas prekes.

Pranešimą parengė bendra.lt ir nelysk.lt