Rokiškio gyventojai labiausia perką nekilnojamąjį turtą soduose.

110

sodasVasarį Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą kurstė didmiesčiai, o mažesnės savivaldybės – tempė žemyn. Prekybos nekilnojamuoju turtu mastas praėjusį mėnesį nedaug kuo skyrėsi nuo pernykščio vasario.

Negalutiniais duomenimis, vasarį visoje Lietuvoje pirkimo sandoriais įsigyta apie 8 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, maždaug dešimtadaliu daugiau nei sausį, kuomet buvo perleista 7,3 tūkst. nekilnojamųjų daiktų, bet 2,1% mažiau nei pernai vasarį. Pastarasis skirtumas veikiausiai ištirps gavus galutinius praėjusio mėnesio sandorių duomenis. Palyginimui, pernai vasarį buvo įsigyti 8195 nekilnojamieji daiktai, 2012 m. vasarį – 6460, 2011 m. vasarį – 5605, o 2010 m. vasarį – 4441 pastatas, patalpa ir žemės sklypas kartu sudėjus.

Palyginus su sausiu, praėjusį mėnesį parduotų butų daugiabučiuose namuose skaičius, negalutiniais duomenimis, išaugo apie 161 vienetu arba atitinkamai 6,5%, perleistų individualių gyvenamųjų namų skaičius smuktelėjo 14 vienetų arba 2,2%, sodo namelių – išliko nepakitęs. Parduotų negyvenamųjų patalpų skaičius vasarį, palyginti su sausiu, sumenko 31 objektu (-3,9%), negyvenamųjų ir mišrių pastatų – 27 (-10%). Vasarį parduotų visų paskirčių žemės sklypų suma buvo apie 614 vienetais arba 20,5% mažesnė nei pirmąjį šių metų mėnesį.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu, šį vasarį pirkimo sandoriais parduotų butų skaičius, negalutiniais skaičiavimais, išaugo 46,3%, individualių gyvenamųjų namų – 19,2%, sodo pastatų – 68,5%, o negyvenamųjų patalpų – 24,2%. Tuo pačiu laikotarpiu negyvenamųjų ir mišrių pastatų parduota 10%, o visų paskirčių žemės sklypų – 25% mažiau nei pernai vasarį.

Aktyviausiai nekilnojamuoju turtu praėjusį mėnesį prekiauta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Didesnėje Lietuvos dalyje prekybos nekilnojamuoju turtu pokytis buvo neigiamas.

Papildoma informacija

Tirdamas Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos aktyvumą Registrų centras apibendrina pirkimo sandorių duomenis. Pirkimo sandoriams priskiriamas pirkimas iš fizinio ar juridinio asmens tiesiogiai, varžytinėse, lizingu ar išsimokėtinai ir pastatyto objekto perdavimas užsakovui pagal statybos rangos sutartį, nepriskiriami – valstybinės žemės pirkimo sandoriai.

Aidas Petrošius
Registrų centras atstovas spaudai