Segė – vėl madingas aksesuaras

120

„Kiekvienas naujas daiktas yra senas daiktas, kuris buvo užmirštas.” Šis posakis yra labai tikslus ir tinkamas, kai kalbama apie mados ciklus. Būtent tai mums paaiškina, kodėl šiais laikais segė vėl tampa itin madinga. Lygiai taip, kaip mūsų senelės puošdavo savo suknelę šiuo nuostabiu aksesuaru, taip ir šiuolaikinės moterys negali įsivaizduoti sabo aprangos be segės.

Per pastaruosius keletą metų mados dizaineriai ne tiktai naudoja seges, kad sustiprintų ir papuoštų savo kūrinius, bet retkarčiais sukuria aprangai ištisą šių papuošalų koncepciją.

Segė yra ne bet koks aksesuaras ar papuošalas. Ji turi turėti tipą, rūšį ir būti prabangia. Jūs galite dėvėti plastmasines apyrankes ir pigius žemesnės kokybės papuošalus, bet niekada negalima nešioti žemos kokybės segės. Tai yra vienas iš kelių papuošalų, kuris gali būti panaudotas ir pritaikytas prie daugelio skirtingų aprangų. Segė gali papuošti viršutinį drabužį, taip pat vestuvinę suknelę ar dalykinį kostiumą. Jei Jūs pasirinksite segę atsakingai ir išmintingai, bus didelis pliusas ir pranašumas, kadangi galėsite ją pritaikyti ir panaudoti daug plačiau.

Pirma segė pasirodė Bronzos amžiuje. Nuo tada daug daiktų pasikeitė. Su metais šio aksesuaro vertinimas vis keitėsi, bet mes žinome, kad segė buvo labai vertinama XVII amžiuje, kai ją išpopuliarino Madam de Sevigne. Kiekviena save gerbianti aukštos klasės moteris turėjo bent jau kelias seges savo papuošalų dėžutėje ir jie dažnai būdavo naudojami kaip ženklai ir komunikacijos priemonė, norint perduoti informaciją tam tikram asmeniui. Tokiu būdu niekas, kas žavėjosi tokiu papuošalu, negalėjo net įtarti, kad Madam perdavė informaciją vienam iš savo svečių.

Šiomis dienomis niekas nenaudoja segės, kad šnipinėtų ir atskleistų informaciją. Vis dėlto tai vis dar yra ženklas – moteriškumo ženklas. Segės su gėlių linijomis ir motyvais išduoda apie malonų ir kilnų charakterį. Segė su aštriais kampais ir tiesiomis linijomis kalba apie ryžtingą, tvirtą ir į tikslą orientuotą moterį. Senoviška segė yra požymis, kad ledi, dėvinti ją, turi romantišką skonį.

Mados dėka, segės populiarumas padidėjo. Sudėtinga įsivaizduoti senovišką aprangą be šios tariamai mažos detalės. 1950 metais segės buvo vertinamos kaip papuošalas, skirtas savimi pasitikinčioms moterims. Jos buvo dėvimos karalienės Viktorijos, britų premjerės Margaretos Tečer, valstybės sekretorės Madeleine Albright ir kitų žinomų ponių. Šiandien segės yra mėgstamos taip pat daugelio garsenybių, kurios naudoja jas, kad pabrėžtų savo grakštumą ir grožį. Pavyzdžiui, aktorė Šeron Stoun dėvi brangakmenių, pusbrangių akmenų raižytas seges ir auskarus. Net mados legenda Coco Chanel sako, kad moterys papuošalų turi dėvėti minimaliai. Pasak jos, segė, rankinis laikrodis ar apyrankė ir vienas žiedas yra ganėtinai pakankamas papuošalų kiekis, kuris gali papildyti puikią aprangą.

Įdomus faktas yra toks, kad segė gali pabrėžti skirtingas kūno dalis. Dėvima kaklo srityje, ji pabrėš veidą, o ant peties paryškins iškirptę. Jei Jūs pritvirtinsite savo segę ant rankovės, ji pritrauks dėmesį Jūsų riešui. Jūs taip pat galit dėvėti segę savo skrybėlėje, jei norite, kad būtų pastebėta Jūsų nauja šukuosena.

Segė yra universalus aksesuaras, kuris gali papuošti skrybėles, plaukus, šalikus, paltus, oficialias sukneles ar dalykinius kostiumus, rankines ir batus. Svarbu atsiminti, kad segės gali būti derinamos su žiedais ir auskarais, bet ne su apyrankėmis ar karoliais. Dažniausiai jos yra panaudojamos kaip papildomas, įdomus elementas prie batų ir krepšių. Pastaruoju metu segių dėvėjimo mada labai skiriasi nuo tradicijų, prasidėjusių viduramžiais. Šiandien stiliaus parodymas ir savo asmenybės išreiškimas yra daug svarbesnis negu tradicinis segės dėvėjimas. Dabar yra daug didesnė segių įvairovė negu klasikos laikais. Šiandien segė gali būti pagaminta iš brangiųjų metalų ir akmenų, taip pat jos gali būti odinės ar medžiaginės, ir turėti kelias skirtingas tekstūras. Jei moterys yra įmantraus, išskirtinio stiliaus atstovės, joms vis dar klasikinės segės lieka geidžiamiausios ir labiausiai pageidaujamos.