Seimas pusmečiui atidėjo naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą

111

Seimas priėmė Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr. XIIIP-69(2), kuriomis nuspręsta atidėti dalies priimtų socialinio modelio įstatymų, tarp jų – ir naujojo Darbo kodekso, įsigaliojimą pusei metų. Pagal priimtus pakeitimus patvirtinti socialinio modeliai įstatymai įsigalios nuo 2017 m. liepos 1 d. Už siūlymą atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, susilaikė 30 parlamentarų.

Priimtomis pataisomis siekiama sudaryti prielaidas dar kartą socialiniams partneriams, visiems suinteresuotiems asmenims ir visuomenei pateikti savo pasiūlymus dėl naujojo Darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų. Įvertinus šiuos pasiūlymus, būtų pateiktos reikiamos įstatymų pataisos, kurios labiau subalansuotų darbuotojų ir darbdavių interesus ir atitiktų Lietuvos gyventojų lūkesčius. Kaip anksčiau yra kalbėjęs vienas iš šio pasiūlymų iniciatorių Seimo narys Tomas Tomilinas, struktūrinė reforma bus tęsiama, o pagrindinis tikslas – darbo santykių liberalizavimas – bus išlaikomas.

Lydimojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimais (projektas Nr. XIIIP-79(2) nutarta atšaukti numatytas „Sodros“ įmokų lubas ir įsipareigojimą kitąmet 1 procentiniu punktu mažinti darbdavio įmoką „Sodrai“, o vėliau kasmet dėl to spręsti. Pagal priimtas nuostatas taip pat nuo 2017 m. liepos 1 d. bus pradėtas socialinio draudimo įmokos tarifo pagrindinei pensijos daliai finansuoti mažinimas 1 proc. punktu, numatant valstybės biudžeto asignavimus dėl to sumažėjančioms fondo pajamoms kompensuoti.

Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vyresnysis specialistas
Lietuvos Respublikos Seimas