Seimo rinkimų metu – gausios policijos pajėgos

114

policijose pajegos

Siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos piliečių teisę laisvai patiems pareikšti savo tikrąją valią Seimo rinkimų metu ir užkardyti galimus rinkėjų ir rinkimų teisę turinčių asmenų papirkimus bei užkirsti kelią kitiems teisėtvarkos pažeidimams, taip pat užtikrinti savivaldybių, apylinkių rinkimų komisijos narių ir stebėtojų saugumą, policija stiprina pasirengimą ir darbą rinkimų metu.

Policijos įstaigose sudarytos operatyvinės reagavimo ir dokumentavimo grupės, kurios rinkimų metu renka informaciją, vykdo tikslines priemones, siekiant išaiškinti bandymus papirkti rinkėjus bei kitas neteisėtas asmenų veikas, susijusias su rinkimais.

Pareigūnams nurodyta nedelsiant reaguoti į viešosios tvarkos ir kitus teisėtvarkos pažeidimus bei nusikalstamas veikas, susijusias su rinkimais, bendradarbiauti su Valstybės saugumo departamento teritorinių padalinių pareigūnais. Rinkimų metu policijos patrulių maršrutai priartinami prie balsavimo apylinkių. Jų prieigose ir masinio susibūrimo vietose dirba maksimaliai padidintos pareigūnų pajėgos.

Atkreipiame visuomenės dėmesį į tai, kad policijai nustačius atvejus, kuomet bus bandoma papirkti rinkėjus, šių asmenų atžvilgiu bus vykdomi atitinkami policijos veiksmai. Primename, kad LR baudžiamojo kodekso 172 str. numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų.

Atsakomybės neišvengs ir tie, kurie sutinka perleisti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1000 iki 2000 litų.

Rinkimų dieną teikiamos migracijos padalinių paslaugos – išduodami Lietuvos Respublikos piliečiams Lietuvos Respublikos pilietybę ir asmens tapatybę patvirtinančius dokumentai, apie priimtus sprendimus dėl migracijos padalinių darbo informuojamos apylinkių rinkimų komisijos.

Rinkimų dieną – sekmadienį – aktyviai dirbs ir Policijos departamento pareigūnai, kurie, sudarę mobilias grupes, važinės po visos šalies rinkimines apylinkes, stebės rinkimų eigą, susitiks su rinkimų komisijų pirmininkais bei atsakingais pareigūnais.

 

Kretingos.info