Sekmadienį vyks visuotinis biologijos žinių įsivertinimas prieš egzaminą

130

biologijos-testasVasario 8 d. vyks visuotinis biologijos žinių ir gebėjimų įsivertinimas prieš brandos egzaminą, kurį rengia Lietuvos mokinių parlamentas kartu su internetine ruošimosi brandos egzaminams sistema „Egzaminatorius.lt“. Nemokamai pasitikrinti biologijos žinias pasirinktu laiku nuo 9 iki 21 val. bus galima interneto svetainėje www.egzaminatorius.lt/isivertink. Užduotims atlikti 11-12 klasių mokiniai turės dvi valandas. Jas atlikti bus galima kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar planšete.

„Įsivertinimo užduotys atitinka egzaminų programų reikalavimus, jas parengė mokytojai-ekspertai, todėl manome, kad gauti rezultatai gana tiksliai atspindės mokinių pasirengimą egzaminui“, – sako internetinės sistemos „Egzaminatorius.lt“ metodikos vadovė Jūratė Mikulevičiūtė.

Ekspertė pabrėžia, kad įsivertinti savo žinias bei gebėjimus mokiniai gali anonimiškai ir tik patys matyti savo rezultatus. Dalyvauti projekte visai nesudėtinga – tereikia užsiregistruoti „Egzaminatorius.lt“ interneto svetainėje.

„Nors projektas „Įsivertink prieš egzaminą“ rengiamas pirmą kartą, tačiau šią naujovę mokiniai sutiko labai palankiai: per savaitę nuo registracijos pradžios paskelbimo dalyvauti projekte pareiškė norą daugiau nei 5 tūkst. 11 ir 12 klasių mokinių“, – pasakoja Lietuvos mokinių parlamento pirmininkė Gabrielė Makarevičiūtė.

Tikimasi, kad pirmajame biologijos etape dalyvaus virš 3 tūkst. moksleivių, o iš viso galimybe pasitikrinti savo žinias ir gebėjimus pasinaudos daugiau nei 10 tūkst. šalies mokinių.

„Svarbu tai, kad įsivertinti savo žinių ir gebėjimų lygį galima likus keliems mėnesiams iki brandos egzamino. Žinant savo žinių ir gebėjimų spragas, dar lieka pakankamai laiko pasimokyti ir pagerinti savo pasirengimą“, – sako J. Mikulevičiūtė.

Jos teigimu, šis projektas, skirtingai nei mokyklose rengiami bandomieji egzaminai, leis įsivertinti savo žinias ne vien lokaliu mokyklos lygiu, bet ir visos šalies mastu.

Projekto „Įsivertink prieš egzaminą“ organizatoriai vasario 8 d. rengia biologijos, vasario 18 d. – matematikos, o kovo 1 d. – istorijos žinių ir gebėjimų įsivertinimą. Po kiekvieno etapo bus paviešinti apibendrinti statistiniai duomenys, kaip abiturientams sekėsi atlikti vieno ar kito dalyko užduotis. Prie savo paskyros prisijungę moksleiviai galės sužinoti, kaip jie atliko užduotis, kaip jų rezultatai atrodo visos šalies mokinių mastu, pamatyti išsamią savo rezultatų analizę ir ja pasidalinti su savo mokytojais.

Lietuvos mokinių parlamentas – tai Lietuvos mokinių kas dvejus metus demokratiškai renkama 95 mokinių organizacija, ginanti šalies mokinių nuomonę, teises ir interesus.

Internetinę mokymo, mokymosi ir pasiruošimo brandos egzaminams sistemą „Egzaminatorius.lt“ sukūrė bendrovė „E.mokykla“, kurianti skaitmenines mokymo ir mokymosi priemones.