Siūlo uždrausti politikams pirkti gėles ir suvenyrus

119
Per du mėnesius kai kurie politikai už parlamentinei veiklai skirtus pinigus sugebėjo nupirkti gėlių už kelis šitus eurų.

Seimo narys Naglis Puteikis siūlo uždrausti už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirkti suvenyrus ir gėles bei sugrąžinti į biudžetą automobilių lizingui iššvaistytus pinigus
Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Seimo valdybą, siūlydamas uždrausti už parlamentinei veikalai skirtas lėšas pirkti suvenyrus ir gėles bei sugrąžinti į biudžetą automobilių lizingui iššvaistytus pinigus.

Parlamentaras nurodė, kad nors Seimo valdybai priėmus 2016 m. lapkričio 11 d. sprendimą pakoreguoti Lietuvos Respublikos Seimo narių lėšų su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašą, parlamentinei veiklai skirtų lėšų nebegalima naudoti transporto priemonės nuomai, tačiau akivaizdu, kad vien šio apribojimo nepakanka, norint užtikrinti taupų ir skaidrų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą: kaip teisingai pastebėjo žiniasklaida, nemažai naujosios kadencijos Seimo narių vis tiek išleido maksimalią skiriamą sumą, o ypač krenta į akis tai, kad dalis jų už šimtus eurų per mėnesį pirko gėlių ir suvenyrų (absoliutus rekordininkas – Antanas Vinkus – per du mėnesius tam išleido net 805 Eur).

„Esu įsitikinęs, kad gėlės ir suvenyrai nėra būtini parlamentinei veiklai, neretai tai yra tiesiog rinkėjų papirkinėjimo forma. Jei Seimo narys nori kam nors padovanoti gėlę ar suvenyrą, jis turėtų tai nusipirkti iš savo algos, kuri Lietuvos kontekste yra labai didelė lyginat su kitais. Itin nepadoru ir ciniška, kai Seimo nariai iššvaisto gėlėms ir suvenyrams per mėnesį biudžeto lėšų sumas, keliskart didesnes už senjorų ir neįgaliųjų pensijas bei kitas išmokas, kurių dabartiniai dydžiai pasmerkia skurdui daugybę žmonių, dėl amžiaus ar sveikatos būklės negalinčių užsidirbti lėšų pragyvenimui ir paliekamų mūsų valstybėje išgyvenimo eksperimentui. Todėl prašau pataisyti Lietuvos Respublikos Seimo narių parlamentinei veiklai susijusių skirtų lėšų naudojimo tvarką, uždraudžiant parlamentinei veiklai skirtas lėšas naudoti gėlių ir suvenyrų pirkimui.“, – rašoma Naglio Puteikio kreipimesi į Seimo valdybą.

Taip pat Seimo narys prašo inicijuoti išsamų patikrinimą, ar visi šios ir ankstesnės kadencijos Seimo nariai iki 2016 m. lapkričio 16 d., kai visai buvo uždrausta bet kokia forma nuomotis automobilį, laikėsi iki tol nustatytų apribojimų dėl parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimo transporto priemonių nuomai, t. y., ar nenaudojo šių lėšų automobilio lizingui, arba išperkamajai nuomai, ką Seimo valdyba buvo uždraudusi daryti (iki leido tik nuomą arba veiklos nuomą – tokiu atveju Seimo narys neturi galimybės pasisavinti valstybės lėšas).

Jei būtų nustatyta, kad parlamentinei veiklai skirtos lėšos buvo panaudotos automobilio lizingui, arba išperkamajai nuomai, kai pasibaigus sutarčiai automobilis atitenka naudotojui, Naglis Puteikis prašo užtikrinti, kad neteisėtai panaudoti pinigai būtų grąžinti į valstybės biudžetą.