Skirtingos kokybės prekės Lietuvoje ir kitose šalyse? Netylėk

118

Pastebėjai, kad tų pačių prekių, pirktų Lietuvoje ir kitose Europos šalyse kokybė skiriasi? Skiriasi maisto produktų ar buitinių prekių sudėtis, techninės savybės?

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas (LVOA) kviečia netylėti ir pasakyti garsiai – nenorime jaustis „antrarūšiais“, kuriems tinka prastesnės kokybės prekės. Tokią iniciatyvą padeda įgyvendinti organizacijos projektas „Skirtinga kokybė? Pranešk“.

Projekte sukurtas portalas www.pranesu.lt, kuriame kiekvienas vartotojas gali pateikti savo

pranešimą apie skirtingos kokybės prekes. Pranešimai viešinami, apibendrinti duomenys skelbiami, signalai perduodami atitinkamoms institucijoms – taip vartotojai paskatins pardavėjus elgtis sąžiningai ir tiekti tokios pat kokybės produktus, kaip ir ES senbuvių šalių piliečiams.

Projektą inicijuoja LVOA, tačiau pakeisti situaciją galime tik visi kartu, todėl svarbu, kad prie iniciatyvos prisijungtų kuo daugiau aktyvių vartotojų. Dalyvauti paprasta ir užims vos keletą minučių. Pastebėjus, kad skirtingose šalyse pirktų tų pačių prekių kokybė skiriasi, nufotografuokite abi prekes ir jų etiketes ar aprašymus, kad būtų aiškiai matomi vienodi prekių pavadinimai ir jūsų pastebėti skirtumai (pavyzdžiui, sudėtinės dalys, funkcijos, techninė charakteristika ir pan.). Apsilankykite portale www.pranesu.lt, užpildykite čia pateiktą pranešimo formą, pridėkite savo surinktus įrodymus (nuotraukas). Skirtumus galite pažymėti nuotraukose arba patikslinti komentare. Siekiant užtikrinti duomenų tikslumą ir vengiant pakenkti sąžiningiems gamintojams, pateiktą informaciją peržiūrės projekto darbuotojas, ir jei pranešimas tinkamas, paskelbs portale.

Portale www.pranesu.lt taip pat galėsite peržiūrėti kitų vartotojų pateiktus pranešimus, susipažinti su statistiniais duomenimis.

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas – tai skėtinė organizacija, jungianti 10 nevyriausybinių vartotojų organizacijų, aktyviai ginanti Lietuvos vartotojų interesus įvairiose srityse. Daugiau informacijos – www.lvoa.lt.