Specialisto paieška internetu – atrado būdą, kuris padės atskirti profesionalą nuo „katės maiše”

107

Ar kada teko praleisti ne vieną valandą ieškant specialisto internete, o galiausiai –sumokėti jam, tačiau negauti pageidaujamos paslaugos? Pasirinkimas išties didelis, tačiau kaip patikrinti jų kompetenciją ir patikimumą neprarandant pinigų?

Plačiai atvėrė piniginę advokatui, o šis dingo kaip į vandenį

Štai Irina, norėdama išsiskirti su vyru susirado internete advokatą, pateikė jam visą reikalingą informaciją, sumokėjo 600 eurų užmokestį, tačiau net ir praėjus trims mėnesiams, skyrybų procesas net neprasidėjo. O advokatas tiesiog neatsiliepia. „Bandau aiškintis, dėl kokių priežasčių jis nedaro savo darbo, bet atrodo, kad jis išsisukinėja. Kiek galima? Juk aš sumokėjau jam už darbą, bet jis jo tiesiog neatlieka. Mes su vyru norisme skirtis taikiai, o čia toks užmokestis ir dar tyla. Gal trūksta kompetencijos? Sieksiu teisybės”, – pasipiktinusi kalbėjo moteris.

Vietoj rizikos siūlo pasitelkti racionalius sprendimus

Šis atvejis – tik vienas iš daugelio. Ne visi žmonės išdrįsta kalbėti ir ieškoti teisybės. Tačiau ir ne visuomet to prireiktų, jei vietoj rizikos pasirinktume racionalų sprendimą. Šiandien mūsų gyvenime vieną svarbiausių vaidmenų vaidina inovacijos – vis plačiau apimančios įvairias mūsų gyvenimo sritis. Ne išimtis yra ir intelektualios paslaugos. Tai aktualu ir jei ieškome specialisto Lietuvoje, ir jei prireikia pagalbos kitose šalyse, nes tiek vienu, tiek kitu atveju galime „nudegti”.

„Pavyzdžiui, reikia išieškoti skolą kitoje šalyje – tuomet prasideda galvosūkis: kaip rasti kompetetingą, patikimą specialistą? Kas garantuos, kad sumokėtos lėšos specialistams nepražus? Šiandien pagrindiniai pasirinkimai, kuriais naudojasi žmonės yra „Google”, arba advokatų įmonės. Pirmuoju atveju mes sugaištame daug laiko „naršydami” internete ir rizikuodami. Pasirinkę antrąjį variantą – sumokame neadekvačią sumą. Dėl šių priežasčių svarbu turėti galimybę sutaupyti savo laiką ir pinigų iš karto bendradarbiaujant su savo sričių profesionalais”, – sako teisininkas Kornelijus Pivoriūnas, kartu su partneriu Domantu Jovaišu įkūręs teisinių ir finansinių paslaugų informacinę sistemą „ActusLegale”

Daugiau nei metus laiko kurtos platformos įkūrėjų teigimu, ši mintis kilo neatsitiktinai – mat teko patiems patirti, ką reiškia bendradarbiauti su nekvalifikuotais specialistais, bei kiek laiko trunka specialisto paieška užsienyje, kaip sunku susigrąžinti pinigus, kai paslauga suteikiama nemokamai arba visai nesuteikiama.

Išvengti rizikos padės kvalifikacijos tikrinimas ir atsiskaitymų užtikrinimas

K. Pivoriūno teigimu, interneto paieškos sistemose surastų specialistų kvalifikaciją patikrinti yra sudėtinga, o kai surastas specialistas yra kitoje šalyje – praktiškai neįmanoma. Dėl šių priežasčių platformoje specialistai galės registruoti savo paskyras tik po to, kai bus patikrinta jų kvalifikacija. Klientui suradus specialistą, mokėjimą bus galima atlikti į platformos depozitinę sąskaitą, iš kurios pinigai bus išmokėti specialistui tik po to, kai jis suteiks paslaugas.

Pašnekovų teigimu, ši platforma yra ne tik įrankis klientui surasti specialistą, bet ir specialistui pasitelkti kitų sričių profesionalus (pavyzdžiui, advokatui, nagrinėjančiam bylą dėl neteisėtos statybos, akivaizdu, reikia ir statybos eksperto žinių). Idėjos kūrėjai netolimoje ateityje planuoja pradėti bendradarbiavimą ir su kitų šalių specialistais.