Studentų iššūkis politikams – para bendrabučio kambaryje

98

Siekdama prieš rinkimus atkreipti politikų dėmesį į aukštojo mokslo sistemos netobulumus ir Lietuvos studentijos poreikius, Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pakvietė penkių parlamentinių partijų narius praleisti parą bendrabučio kambaryje. Akcijos metu jos dalyviai ne tik dalinsis vienu kambariu, gamins bendrą studentišką vakarienę, bet ir negalės bendrabučio palikti ar turėti jame svečių nuo 22 val.

„Stengiamės parodyti politikams, kaip ir kuo gyvena studentai šiandien. Manome, kad nėra geresnio būdo tai pajusti, nei pačiam bent parai vėl pasijusti studentu. Pakviestos partijos į akciją reaguoja teigiamai ir jau siūlo savo kandidatūras, tad tikime, kad šio projekto metu pavyks ne tik atkreipti didesnį dėmesį į studentų poreikius ir problemas, bet ir drauge paieškoti joms efektyviausių sprendimų“, – sakė LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.

Vilniaus Saulėtekio mikrorajone esančiame studentų bendrabučio kambaryje apsigyventi politikai kviečiami jau rytoj, ketvirtadienį. Nors visi akcijos dalyviai privalės įsiregistruoti bendrabutyje tuo pat metu – lygiai 10 val. ryte, likusią dienos dalį galės netrukdomai užsiimti norima veikla. Tačiau ne vėliau kaip 22 val. visi politinių partijų atstovai turės sugrįžti į savo naujuosius laikinus namus, o nuo 23 val. nebegalės palikti kambario ar turėti jame svečių.

„Tikime, gyvenimas bendrame kambaryje padės ir skirtingų politinių partijų bei pažiūrų kandidatams paieškoti bendrų sprendimų ar galimybių suvienyti jėgas studentų padėties Lietuvoje gerinimui. Per 24 valandas politikams leisime pasijusti lyg tikriems studentams – vakarienę jie gaminsis bendroje virtuvėje, turės galimybę pabendrauti su kitais bendrabučio gyventojais, susipažinti su jų buitimi, o gal net – drauge su jais studentiškai pasilinksminti“, – sakė D. Dikšaitis.

Visą parą akcijos dalyviai galės tiesiogiai bendrauti su studentais ir plačiąja visuomene tinklalapyje www.a8tuoni.lt.

Projekte dalyvauti jau sutikęs Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Juras Požela mano, jog ši akcija – puiki galimybė naujos ir rimtos diskusijos pradžiai.

„Studentai – didelė ir stipri jėga, jei ji veikia išvien. Šiemet studentai kaip niekad konkrečiai žino, ko jie nori – tai atsispindi Studentų sąjungos šį rudenį pristatytoje 8 punktų programoje. Manau, kad ši akcija – dar vienas vykęs bandymas pradėti diskusiją ir įsiklausyti į šiandienos studentų problemas, o naujame LR Seime nedelsiant imtis ir jų sprendimo“, – sakė J. Požela.

„Para bendrabutyje“ – tai tik viena iš šiemet LSS paskelbtos studentų pilietiškumo skatinimo akcijos „A8tuoni“ iniciatyvų. Studentai nuolat organizuoja įvairias akcijas visoje Lietuvoje, Vilniuje rengiami susitikimai ir diskusijos su politinių partijų atstovais, o jau kitą savaitę parlamentinių partijų vadovai, politinio pasaulio lyderiai bus kviečiami dalyvauti debatuose, skirtuose aukštojo mokslo sistemos tobulinimui.

Lietuvos studentų sąjungos inicijuojamos kampanijos „A8tuoni“ tikslas – paskatinti studentus dalyvauti rinkimuose, padėti jiems išsirinkti savo favoritus, ir taip pat inicijuoti diskusijas su politikas, leisiančias geriau pažinti studentų poreikius ir patikrinti, kokius aukštojo mokslo problemų sprendimus yra parengę partijų atstovai. Plačiau apie kampaniją – svetainėje www.a8tuoni.lt bei kampanijos Facebook puslapyje www.facebook.com/a8tuoni.

 

Kretingos.info