Svarbiausi žingsniai norint padidinti svetainės lankomumą

131

seoKiekvieno verslo sėkmė priklauso nuo jo prieinamumo rinkai ir klientams. Sėkminga verslo komunikacija gali būti vystoma įvairiais būdais – visai neseniai šią funkciją puikiai atliko televizija, radijas, skelbimai, o šiandien komunikacija ir reklama aktyviausiai verda internete. Tačiau visus šiuos būdus pasiekti tikslinę auditoriją sieja vienas esminis elementas – turinys, atliekantis savotišką žinutės funkciją.

Sėkmingam interneto svetainės keliui populiarumo link reikalingas kokybiškas, autentiškas, sistemingai paruoštas turinys. Tačiau nesuklyskite – šis turinys skirtas ne vien žmogiškojo pavidalo svetainės lankytojams. Jeigu norite būti populiarūs Google paieškoje, jūsų tinklapis turi būti svetingas ir kitiems, nematomiems svečiams – paieškos sistemos robotams, kurių darbu yra paremta kiekviena paieškos sistema (Google, Bing, Yandex ir t.t.) ir jose skelbiami užklausų rezultatai.

Paieškos robotai – tai automatiškai veikianti programa, kuri laisvai naršo po internetą, lanko jai prieinamas svetaines, fiksuoja jose teikiamą tekstinę informaciją ir įrašo šias svetaines į paieškos sistemos duomenų bazę. Vadinasi, norint, kad svetainė būtų pastebėta Google ar kitos paieškos sistemos robotų ir įtraukta į jų indeksus, reikia turėti turinį, kuris būtų suprantamas ir vertingas šiems robotams.

Siekiant sukurti svetaines, kurių turinys būtų lengvai prieinamas ir užfiksuojamas paieškos robotams, atsirado specifinė paslauga – optimizavimas paieškos sistemoms (SEO – search engine optimization). Ji remiasi unikaliu turiniu ir jame naudojamais raktiniais žodžiais, nuorodomis ir jų dėka kuriamu svetainės autoritetu.

  • Svetainės turinys (SEO straipsniai, svetainės kategorijų pavadinimai aprašymai ir t.t.) turi būti pripildytas tiksliniais raktažodžiais, kurių žmonės ieško daugiausiai ir kurie būtų susiję su jūsų teikiama paslauga ar preke. Svarbu jų paminėti po kelis kartus kiekviename didesniame įraše, tačiau jokiu būdu ne daugiau! Žmonėms tai atrodys nepatrauklu, o ir Google moka skaičiuoti – matydamas šį piktnaudžiavimą raktažodžiais jis gali ignoruoti jūsų pastangas iškelti svetainę paieškos rezultatuose.
  • Svetainės turinys turi būti unikalus! Tai reiškia – jokio plagijavimo iš kitų interneto šaltinių. Paieškos sistemos to nemėgsta, ir radusios kitų jūsų turinio atitikmenų, numuš svetainės reitingus. Be to visuomet galvokite ir apie svetainės lankytojus – juk norite, jog jūsų svetainė būtų įdomi ne tik Google, bet ir žmonėms.
  • Optimizavimas paieškos sistemoms sunkiai įmanomas be nuorodų, kurios yra svarbiausia išorinės optimizacijos dalis. Išorinė optimizacija atliekama, kai kokybiško turinio tekstai, susiję su jūsų svetainėje pristatomomis paslaugomis ar produktais yra talpinami kitose svetainėse (blog’uose, naujienų ar informaciniuose portaluose, forumuose ir t.t.). Šiuose tekstuose turi būti patalpinta kurio nors jūsų svetainės puslapio nuoroda, kuri kitos svetainės lankytoją nukreiptų pas jus. Google patinka ši svetainės optimizavimo strategija, todėl galite būti garantuotas, jog patalpinę straipsnį su nuoroda kitame šaltinyje, būsite pastebėtas ne tik daugiau lankytojų, bet ir paieškos sistemų.

SEO – tai pažangi internetinės rinkodaros strategija, kurios dėka įvairios svetainės rungiasi pirmuosiuose Google paieškos rezultatų puslapiuose. Yra daug skirtingų reklamos paslaugų, taip pat tiesioginė tinklapių reklama Google AdWords, tačiau ilgalaikiai ir pastovūs rezultatai populiarinant savo svetainę įmanomi tik kruopštaus darbo su SEO pagalba.