Šveicarų kompanijos “RegenLab “ (A-PRP) terapija— natūralus būdas džiaugtis sveiku grožiu

125

Fotografin_Frozan_041Bėgant laikui, mūsų oda patiria didelį organizmo viduje vykstančių procesų poveikį. Žinoma, kintančiai odos būklei įtaką daro ir įvairūs aplinkos veiksniai. Tad, kaip be sudėtingų chirurginių operacijų galima išsaugoti gražią ir sveiką odą? Šiandien vienas moderniausių ir visiškai natūralių gydymo būdų yra šveicarų kompanijos „RegenLab“ trombocitais praturtintos plazmos terapija (A-PRP)  . PRP pritaikymas dermatologijoje platus — lėtinių žaizdų gydymas, odos atjauninimas, po acne atsiradusių ir kitų randų korekcija, plikimų (alopecijų) gydymas ir kita. Taip pat PRP terapija naudojama ortopedijoje, plastikos chirurgijoje, odontologijoje, neurologijoje, ginekologijoje ir daugelyje kitų medicinos sričių.

Apie šią procedūrą pasakoja lazerinės dermatologijos klinikos „Era Esthetic“ gydytoja dermatologė Violeta Medvedeva.

Kas yra PRP terapija?

„PRP terapija yra visiškai natūrali gydymo bei grožio išsaugojimo procedūra. Nors ortopedijoje PRP plazmoliftingas taikomas konkretiems skausmams mažinti, pavyzdžiui, sąnarių skausmui, mūsų klinikoje PRP terapija naudojama grožiui išsaugoti“.

Šios procedūros esmė — patentuota formulė. Šveicarų kompanijos „RegenLab“ laboratorija atlikusi klinikinius tyrimus, nustatė optimalų trombocitų kiekio poreikį išgauti efektyviausią rezultatą. Šį išradimą užpatentavo savo  produkte – A PRP sistemos gelyje.

Taigi, trombocitais praturtintos plazmos (A-PRP) rinkinukai turi specifinių savybių, garantuojančių efektyvų procedūros rezultatą. Klinika „Era Esthetic“ dirba būtent su „RegenLab“ gamintoju, o oficialus gamintojo atstovas Lietuvoje ir Pabaltyje yra įmonė „Mesoderma“.

Regenlab_mesoderma-(2)Minėjote, jog tai — natūrali procedūra. Ar tikrai šios procedūros metu nenaudojami jokie cheminiai preparatai?

„Procedūros metu yra naudojama paciento kraujo plazma ir iš kraujo išskirti trombocitai. Jokių cheminių medžiagų — nenaudojama, dėl to tai ir yra visiškai natūrali procedūra. Anksčiau, kai tik buvo pradėtos taikyti pirmosios PRP terapijos, pats gamintojas naudojo stabilizatorių — kalcio gliukonatą. Tačiau dabar, kaip parodė praktika, net jis yra nebūtinas ir jau nebenaudojamas. Klinikiniais tyrimais įrodyta, jog tai saugus bei efektyvus gydymo būdas.“

Kada yra taikoma Regenlab PRP terapija ir koks šio gydymo poveikis?

„Dermatologijoje PRP terapija yra taikoma acne vulgaris gydyme, nes veikia uždegimus, randų ir keloidinių randų, alopecijos (plaukų iškritimas), ypač androgeninės alopecijos (liga, susijusi su vyriškais bei moteriškais hormonais), gydymui. Tokios procedūros skatina gijimą, todėl nyksta randai, o siekiant paskatinti plaukų augimą, PRP plazmoliftingas pripažįstamas kaip vienas iš pačių veiksmingiausių gydymo būdų. Taip pat ši procedūra rekomenduojama slenkant plaukams po nėštumų, po dietų ir t.t. Na ir, žinoma, norintys atsijauninti odą, taip pat pasinaudoja tokiomis terapijomis.

Trombocitų plazma turi šešis augimo faktorius. Dėka šių faktorių skatinamas ląstelių augimas, naujų folikulų formavimąsis ir kologeno gamyba. Po Regenlab PRP procedūrų ne tik paspartėja ląstelių atsinaujinimas, bet ir atsiranda naujų kraujagyslių odoje. Dėl to akivaizdžiai gerėja odos būklė: oda tampa standresnė, lygesnė.

Šis gydymas, kaip jau minėta, skatina gijimą dėl to taip pat taikomas po operacijų, lazerinių procedūrų, cheminių pilingų, grožio užpildų.“

Ar po Regenlab PRP gydymo galimos kokios nors komplikacijos?

„Jokių komplikacijų per visą šios terapijos praktiką nebuvo, nes tai — visiškai natūrali procedūra, todėl pacientams nepasireiškia nei jokių alergijų, nei kitų sutrikimų. Net jei žmogus serga mažakraujyste, jam vis tiek galima atlikti šią procedūrą, galbūt tik pats veiksmingumas bus mažesnis, tačiau pakenkti toks gydymas tikrai nepakenks.“

 Papasakokite, kaip vyksta pati Regenlab PRP terapija.

„Procedūra vyksta maždaug iki valandos. Pačioje pradžioje gydytojas dermatologas kalbasi su pacientu apie jo problemas, kokių rezultatų jis tikisi po gydymo ir panašiai. Kai viską išsiaiškiname, imamas kraujas (8 ml), kuris vėliau centrifūguojamas. Priklausomai nuo to, kokią procedūrą nuspręsta daryti, centrifūguojama apie 5 arba 10 minučių. Tada prasideda visa procedūra.

Dažniausiai ji yra neskausminga, nes mezoterapijoje atliekama speciali napažo technika. Vienintelės „RegenLab“ PRP plius terapijos metu gali jaustis šioks toks diskomfortas.“

Ši procedūra yra vienkartinė ar ją reikėtų pakartoti?

„Siekiant gero rezultato, vertėtų procedūrą atlikti vieną kartą per vieną mėnesį 2 (daugiausiai 3) kartus per metus (taip rekomenduoja gamintojas). Aš pati savo praktikoje esu pastebėjusi, jog, kai gydymas kartojamas tokiu santykiu, rezultatus galima pastebėti akivaizdžiai. Procedūros privalumai aiškiai pasimato po mėnesio.

Gydant androgeninę alopeciją, Regenlab PRP terapiją reikia taikyti kas dvi savaites 5 kartus. Vėliau, po 3 mėnesių, dar kartą pakartoti gydymą. Žinoma, tai brangi procedūra, bet rezultatai — puikūs.“

Kompleksinis „RegenLab“ PRP ir hialurono rūgšties gydymas dabar labai plačiai taikomas ir ortopedijoje. Sąnarių skausmui malšinti šis natūralus preparatas injekcijų forma suleidžiamas tiesiai į pacientui skaudamą zoną.

Paprastai tokio tipo diskomfortas pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms bei sportininkams. Sąnarių artrozė, įvairios traumos bei kiti negalavimai sukelia skausmą, kuris varžo judesius ir priverčia kreiptis į gydytojus. Jie visuomet pakonsultuos ligonį ir paskirs optimaliausią gydymo metodą: fizioterapines procedūras, gydomąsias mankštas, nuskausminamuosius medikamentus arba  haliuroninės rūgšties ir PRP injekcijas.

Šios procedūros taip pat nėra skausmingos ir jau po 24 valandų pacientas gali laisvai minti bei naudoti injekuotą sąnarį.

Priklausomai nuo sąnarių sudilimo ir skausmo, „RegenLab“ PRP ir hialurono injekcijos gali būti kelių rūšių. Ši procedūra nėra kenksminga ir žalingų simptomų neturėtų sukelti. Žinoma, visuomet patariama prieš gydymą pasikonsultuoti su specialistu.

Taigi, susidūrus su nemaloniu sąnarių skausmu bei norint pašalinti tam tikras estetines odos problemas, esant ginekologinėms, bei urologinėms problemoms, rekomenduojama išmėginti modernią „RegenLab“ PRP terapiją arba kompleksinį „RegenLab“ PRP ir hialurono rūgšties gydymą, kurie leis greitai pamiršti Jus varginančias problemas. Šis gydymas — visiškai natūralus, todėl nepavojingas ir gali būti taikomas ko ne visiems. Dėl savo veiksmingumo „RegenLab“ PRP  procedūros sparčiai populiarėja ir imamos taikyti daugelyje medicinos sričių.

RegenLab_mesoderma