Sveikas grožis: ką vertėtų žinoti apie natūralią kosmetiką?

124

naturali kosmetika2Daugelis žmonių, ypač dailiosios lyties atstovių, neįsivaizduoja savo dienos be kosmetikos. Tačiau, ar visada tokia produkcija yra naudinga ir nekenkia sveikatai? Spaudoje kartas nuo karto pasirodo pranešimų apie pavojingus kosmetikos gaminius, dėl jų kilusias alergijas, bėrimus ir kitas bėdas, verčiančias žmones sunerimti. Siekiant apsisaugoti nuo galimų odos problemų, profesionalūs gamintojai vis labiau skatina naudoti natūralią kosmetiką, kurios sudėtyje nėra kenksmingų sintetinių ingredientų.

Kuo žmogui yra naudinga natūrali kosmetika, pasakoja įmonės „Ekokolekcija“ direktorė Loreta Dumbliauskė.

Natūrali kosmetika — be jokių sintetinių sudedamųjų dalių

Natūralios kosmetikos sudėtyje nėra sveikatai kenksmingų sintetinių ingredientų bei kvapų. Tokių gaminių receptuose naudojamos tik natūralios bei ekologiškos veikliosios medžiagos, kurios yra paprastos, tačiau itin efektyvios, pagrįstos ne tik tradicinėmis žiniomis, bet ir moksliniais tyrimais. Čia naudojami konservantai irgi yra patvirtinti sertifikuojančiųjų organizacijų, todėl yra saugūs naudoti. Natūralios kosmetikos produktai, skirti veido (prausikliai, tonikai, kremai, aliejai, kaukės, geliai, lūpų balzamai), kūno (dušo geliai, kūno losjonai, sviestai, rankų kremai) bei plaukų priežiūrai (šampūnai, kondicionieriai, plaukų kaukės), kuriami iš aukščiausios kokybės ekologiškų šalto spaudimo augalinių aliejų, eterinių aliejų ar žolelių ekstraktų.

Ekologiškos kosmetikos nauda 

Be to, kad natūralių kosmetikos produktų sudėtyje nėra jokių kenksmingų cheminių sudedamųjų dalių, šie gaminiai taip pat skirti praturtinti odą antioksidantais, vitaminais, mineralais bei nesočiosiomis riebalų rūgštimis, kurios puoselėja natūralias odos funkcijas.

Štai pavyzdžiui visa „Ekokolekcijos“ produkcijos koncepcija ypatingą dėmesį skiria ne tik išorinei natūralios kosmetikos teikiamai naudai, bet ir subalansuotai organizmo veiklai palaikyti: mes siūlome natūralias žolelių arbatas, supermaistą bei pasidaliname sveikos gyvensenos patarimais. Mūsų tikslas, kad klientas gautų kompleksinį sprendimą, kuris užtikrintų maksimalų efektą bei gerą savijautą.

naturali kosmetika1Gaminiai, tinkami visiems

Natūrali kosmetika tinka visiems, netgi kūdikiams, tačiau reikia tinkamai pasirinkti priemonę. Aromaterapiniai augaliniai aliejai, fitoliai, sviestai puikiai tinka kūdikių odos priežiūrai: jie apsaugo  jautrią ir gležną mažiausiųjų odą nuo aplinkos veiksnių bei palaiko jos natūralias funkcijas.

Aukštos kokybės augaliniai aliejai turi terapinį poveikį (veikia prieš uždegimus, yra kaip antiseptikai, skatina gijimą), todėl gali padėti, kai kankina įvairios odos problemos. Natūrali kosmetika, o ypatingai bekvapiai produktai, idealiai tinka nėščiosioms, vaikams bei jautrios odos ir uoslės asmenims.

Verta pastebėti, kad eteriniai aliejai yra natūralios bei labai efektyvios veikliosios medžiagos, tad kartais jie gali erzinti odą ar kvėpavimo takus. Dėl šios priežasties visuomet patartina priemones su eteriniais aliejais prieš naudojimą bent jau pauostyti ar išbandyti mažame odos plotelyje, kad vėliau netektų susidurti su nemalonia alergija.

Natūrali kosmetika patvirtinta specialistų

Visus ekologiškus kosmetikos gaminius tvirtina specialistai. Svarbiausi reikalavimai gamintojams yra vadovavimasis Geros gamybos praktikos taisyklėmis bei ES Kosmetikos gaminių reglamentu Nr. 1223/2009, priimtu 2013 metų liepą. Šis reglamentas reikalauja, kad visi kosmetikos produktai turėtų parengtas saugos ataskaitas, kuriose yra įvertinami produktų ingredientai, formuluotės, atliekami įvairūs tyrimai, kad būtų visiškai užtikrintas gaminio saugumas. Be to, visi gaminiai turi būti notifikuoti ES pranešimo apie kosmetikos gaminius portale.

Reikalingos specialios pakuotės

Natūralios kosmetikos produktų galiojimo terminai yra trumpesni nei įprastos kosmetikos, nes ekologiškuose gaminiuose konservantai yra naudojami minimaliais kiekiais, o ir jie visada yra švelnūs, augalinės kilmės, ar visiškai saugūs, patvirtinti ekologinio sertifikavimo įstaigų. Siekiant apsaugoti preparatus nuo greito sugedimo, šiai kosmetikai labiausiai tinka tamsaus stiklo pakuotė, kuri apsaugo gaminį nuo dienos šviesos ir saulės spindulių. Jeigu pakuotės gaminamos iš plastiko, šis turėtų būti be sveikatai kenksmingų chemikalų, draugiškas aplinkai bei visiškai perdirbtas.

Natūralios kosmetikos patariama nemaišyti su kitais produktais

Nors natūralią kosmetiką tuo pačiu metu galima naudoti kartu su įprastine, mano patarimas būtų, geriau to nedaryti. Visų pirma, bus sunku atskirti, kuri priemonė ir kaip veikia odą. Be to, kai kurie ingredientai gali daryti žalą odai. Pavyzdžiui, įprastinėse kosmetikos priemonėse dažnai naudojamas mineralinis aliejus, gaunamas iš naftos, kuris padengia odą ir neleidžia jai kvėpuoti. Taip viduje sulaikoma drėgmė. Naudojant natūralią kosmetiką, augaliniai aliejai yra lengvai absorbuojami per odą, jie ne tik drėkina odą, bet ir padeda efektyviai įsisavinti kitas veikliąsias medžiagas.