Už kontrabandinių prekių įsigijimą grės administracinė atsakomybė

107

kontrabanda-policijaSeimas nustatė administracinę atsakomybę už akcizais apmokestinamų prekių (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją) įsigijimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Už tai numatančias Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIP-817(2) balsavo 77 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

Baudos už teisės aktų nustatyta tvarka nepaženklintų alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių įsigijimą bus diferencijuojamos pagal įsigytų prekių vertę – nuo 28 iki 5 792 eurų. Priimtais pakeitimais siekiama sumažinti kontrabandos ir nelegalių alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių prekybos mastus.

Šiuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta administracinė atsakomybė už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą pažeidžiant nustatytą tvarką, prekybą tokiomis prekėmis be banderolių ar kitų specialių ženklų arba su seno pavyzdžio banderolėmis, tačiau nebuvo numatyta atsakomybė už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą pažeidžiant nustatytą tvarką. Už nelegalių akcizais apmokestinamų prekių įgijimą, kai jų vertė viršija 250 MGL, yra taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius