Verslo konsultantai – kelių daug, tikslas tik vienas

124

Nei viena, net ir pati didžiausia organizacija, nėra apsaugota nuo situacijos, kai pradeda vėluoti užsakymai, atsirasti daug broko, nespėti pagaminti produkcijos, o padaliniai ir darbuotojai tarpusavyje nesusišnekėti. Tokiais atvejais, pirmiausia, reikia ieškoti problemų įmonės viduje, o efektyviausiai jas identifikuoti ir spręsti sekasi įmonėms, kurios pasitiki verslo konsultantais – žmonėmis, kurie turi sukaupę sėkmingą patirtį konsultuojant įmones ir sėkmingą asmeninę konsultantų praktinę patirtį. Verslo konsultacijas teikia prekinio ženklo iProcess įkūrėja ir verslo procesų optimizavimo ekspertė dr. Diana Lodienė.

Sėkmingos įmonės pagrindas – procesų valdymas

Verslo konsultantai efektyviai veikiančios organizacijos pagrindu įvardija procesų valdymą, kuris apima tiek verslo valdymo sistemas, tiek organizacijos darbuotojų veiklų optimizavimą.

Pirmiausia, iProcess verslo konsultantai su sušlubavusios įmonės vadovu aptaria organizacijos problemas, kurių gali būti labai įvairių: nuo užsakymo vėlavimų iki darbuotojų motyvacijos trūkumo, atlieka įmonės veiklų analizę, identifikuoja egzistuojančius procesus ir pateikia išsamias rekomendacijas procesams ir veikloms gerinti.

Taip pat yra vedami vidiniai mokymai organizacijose, kurie įtraukia visus įmonės darbuotojus, nes yra ne tik naudingi, bet ir įdomūs. Apie mokymus Laura Vaišnorė atsiliepia taip: „Mokymai buvo naudingi ir praktiški. Lektorė mokymo medžiagą pateikė koncentruotai ir aiškiai. Praktinė mokymų dalis su LEGO Seriuos Play įvedė įvairovės į mokymus, leido kūrybiškai pažvelgti į problemų sprendimą ir procesų valdymą.“, o Erikas Biržys teigia, kad seminaro metu pavyko suprasti, kas yra procesas ir kuo jis yra naudingas ir efektyvus vystant sėkmingą įmonės veiklą, taip pat, kad į įmonės veiklą pajungus procesus veiklų planą galima įgyvendinti žymiai efektyviau, o gal ir greičiau. Mokymų temos apima pokyčių valdymą, procesų valdymą (naudojami LEGO Play elementai), tiekimo grandinės valdymą, vertės grandines, įkvepiančią lyderystę.

Neįtikėtina, tačiau rezultatai pamatomi ir investicija į procesų optimizavimą organizacijai atsiperka jau nuo trečio bendradarbiavimo su verslo konsultantais mėnesio. Tačiau, esant poreikiui, bendradarbiavimą galima tęsti tiek, kiek reikės. Taip pat galima pastovi įmonės veiklos stebėsena.

Lengvas startas su verslo konsultantais

Taip pat verslo konsultantai gali tapti atspirties tašku kuriantiems naują verslą, nes dažnai tinkama pradžia užtikrina greitesnius rezultatus, nešančius pelną.

Nauji verslininkai dažnai neįvertina visų verslo kūrimo galimybių ir rizikų, todėl susiduria su sunkumais ir nusivilia. O jų verslas rinkoje įsisuka per ilgesnį laiko tarpą, nesukuria norimos vertės, susiduria su rinkodaros, komunikacijos ir darbuotojų motyvacijos problemomis. Dažnai girdima, kad verslo kūrimo pradžia yra sunki, tačiau yra galimybė ją palengvinti.

iProcess verslo konsultantai kuria tik individualias kiekvienai organizacijai tinkamas ir pritaikomas procesų valdymo sistemas, konsultuoja organizacinės valdymo sistemos, verslo valdymo sistemos, darbuotojų motyvacijos, projektų valdymo klausimais, atlieka įmonės veiklos analizę. Naujai pradedamam verslui svarbu suprojektuoti sistemą, suorganizuoti valdymą ir sukurti pamatus verslo vystymuisi – visa tai atlikti lengviau su verslo konsultantų, turinčių profesinių teorinių ir praktinių žinių ir procesus projektuojančių ir žemėlapius rengiančių besiremiant realia patirtimi, įgyta kuriant sėkmingą verslą.

Taigi, nesvarbu, ar Jūsų verslas yra dar tik prie starto linijos, ar tik susidūrė su sunkumais, jam padėti gali verslo konsultantai, kurie suprojektuos individualią ir tik Jūsų įmonei sukurtą procesų valdymo sistemą. Tai prikels organizaciją iš sąstingio, pakels darbuotojų motyvaciją, o visa tai kartu sukurs įmonei vertę.