Vonia be sienų

165

vonia1 (1)Apie šią gana ankštą, tačiau subtilią ir neišvengiamai svarbią namų erdvę galima kalbėti kiek tik nori, žvelgiant iš iš pačių įvairiausių kampų, tačiau visos diskusijos galiausiai prives prie vienos išvados – be savo pagrindinės užduoties – funkcionalumo, vonios kambarys tiesiog privalo būti jaukus.

Dailiai parinktos grindų ar sienų plytelės, modernūs santechnikos įrengimų sprendimai, gudriai suplanuota elektros instaliacija… Kas dar?

Šiandien vonios interjerui ir įrengimui skiriamas itin didelis dėmesys – šios erdvės niekada nebuvo taip puikiai papuoštos ir apgalvotos. Dizaineriai yra užpylę rinką  įvairiausios stilistikos dekoravimo elementais, tad paprastam mirtingajam gali būti sunkiau išsirinkti plytelių spalvą ar maišytuvą priderinti prie praustuvo, nei pastarąsias prekes surasti ir įsigyti.

Daugėja įvairiausių priedų, padedančių pagyvinti ir dekoruoti vonios erdvę ir jei anksčiau visa puošyba baigdavosi ties plytelių spalva ir kažkuo kitokiais santechnikos elementais, šiandien klientai užverčiami vis populiarėjančiais įvairiausių stilių dušo padėklais, specialiais tapetais ar modernaus dizaino praustuvų skulptūromis. Kas bus siūloma dar vėliau?

Dizaineriai ir architektai kalba, kad vonios interjeras – lyg išsemta vonia. Kažko naujo ir iš esmės revoliucinio jau nebebus sukurta. Ėmėme dairytis nestandartinių sprendimų ir į kai ką atsimušėme. Vonia be sienų – kas tai?

Garsiausi interjero mados namai dekoravimą meta į antrą planą ir pradeda kalbėti apie žaidimus su erdve. Stiliaus rūšiavimas pagal kategorijas, pavyzdžiui „Country“, „Urban style“ ar „Retro chic“ nebėra lemiantis vonios interjero planavimo pradžios klaustukas. Vis didesnis dėmesys kreipiamas apmąstymams, kaip inovatyviau ir originaliau suplanuoti ir interpretuoti vonios kambario erdvę. Šis klausimas turėtų neraminti architektus, tačiau neslėpkime fakto, kad lietuviai dažnai patys pasiraitoja rankoves ir imasi griovimo bei zonų perplanavimo darbų. Tad jei jau galvoje kirba noras sukurti kuo daugiau naudingos erdvės, apie patį vonios interjerą galėsite pagalvoti vėliau.

Baldų ansambliai arba erdvės erdvėje

Kaip šiandien virtuvė ir gyvenamasis plotas yra suporuotas ir dažniausiai suprantamas kaip viena erdvė, taip į madą pamažu žengia atvirieji vonios interjerai, integruoti į gyvenamąją patalpą. Dažniausiai tokius sprendimus renkasi patys dizaineriai, menininkai, loftų ar kitų nestandartinių patalpų savininkai, norintys pabrėžti atvirumą, laisvę ir sienomis neapribotus sprendimus. Atviros vonios erdvės yra „draugiškos“ modernios statybos gyvenamiesiems namams ar sodyboms gamtoje.

Vonia į gyvenamąją erdvę atkeliavo jau labai seniai. Šiltojo klimato juostose gyvenamųjų namų plotuose vonios buvo įrengiamos terasose, vidiniuose kiemeliuose, medžių paunksmėse. Taip nutikdavo ne dėl stiliaus ar prasimanymo, o dėl paprasčiausio patogumo. Jei praustis upelyje žmonėms nesudarydavo didesnių problemų, tai dalį upelio įsikelti į savo kiemą ir įsirengti kažką panašaus į atvirą vonios kambarį skamba kaip puiki idėja, padedanti sutaupyti laiko.

Kalbant apie loftus ar kitas uždaro tipo gyvenamąsias erdves, gali kilti tik vienintelis klausimas: kiek konservatyvūs esate, nes vienam vonia svetainės viduryje gali atrodyti šaunus sprendimas, o kitam už širmos paslėptas praustuvas – tikra tragedija. Dažniausiai norintys originalumo, dalį svetainės atskiria siena ir už jos sumontuoja visus vonios elementus. Taip yra gaunama mažiau intymi, tačiau originali ir neapribota erdvė, įstrigusi gyvenamojoje zonoje.  Pertvaros, stumdomos durys, širmos ir kiti vonios interjero formavimo elementai atskirs ir pridengs daugiausiai paslapties reikalaujantį vonios elementą – tualetą. Sakysite, pernelyg drąsu? Kiekvienas turime savo skonį ir ribas, kurių peržengti geriau nereikėtų, juk be dizaino, originalumo, funkcionalumo dar slypi vienas paprastas žodelis — komfortas. O kur jis, ten ir Jūsų šypsena.