Vyrai atostogoms taupo labiau nei moterys

126

turistasKasmetines atostogas užsienyje planuoja daugiau tautiečių vyrų nei moterų. Taip pat vyrai kiek dažniau nei dailiosios lyties atstovės teigia, jog yra susitaupę atostogoms. Tokios tendencijos išryškėja ne tik Lietuvos, bet ir septynių Centrinės ir Rytų Europos šalių mastu. Jas atskleidė „International Personal Finance” (IPF) užsakymu atlikta klientų apklausa.

Teiraujantis Lietuvos gyventojų apie atostogų planus, savo šalyje kasmetines atostogas planuoja praleisti beveik 60 proc. vyrų ir 65 proc. moterų. Iš jų penktadalis vyrų bei tiek pat moterų nurodė keliausiantys po Lietuvą, o likusieji – liks namuose. Tačiau vyrai dažniau nurodė šiemet atostogas praleisiantys užsienyje. Tuo tarpu moterys nežymiai, bet vis tiek dažniau nei vyrai nurodė, kad per atostogas liks namuose. Taip atsakė beveik kas antra moteris, parodė apibendrinti visų pavasarį apklausoje dalyvavusių europiečių apklausos rezultatai.

„Žinant tai, kad moteris šeimoje dažniausiai yra atsakinga už šeimos finansų valdymą, gali atrodyti keista, kodėl būtent vyrai dažniau atsakė turintys santaupų atostogoms. Visgi skubotų išvadų nevertėtų daryti. Moterys taip pat taupo atostogoms, parodė apklausa. Be to, kaip kartais būna realybėje, vyrai damoms nežinant jau sudėlioja atostogų planus, kuriais jas maloniai nustebina”, – kalba „Provident Finansai” rinkodaros vadovė Dovilė Krinickienė.

Teiraujantis apie lėšų atostogoms šaltinį, tendencija lieka panaši – visos europietės moterys dažniau nei vyrai minėjo atostogoms pinigų neturinčios. Lietuvos atveju, pinigų atostogoms neturi 18 proc. moterų ir beveik kas dešimtas vyras. Atostogoms susitaupę yra 44 proc. Lietuvoje gyvenančių vyrų, o moterų – beveik 30 proc. Tiek pat moterų ir vyrų, po maždaug 16 proc., nurodė, kad atostogoms lėšų turi, bet tai nebus iš anksto suplanuotos santaupos. Vartojimo paskolą atostogoms planuoja imti vos 4 proc. vyrų ir tiek pat moterų.

Apklausoje, kuri vykdyta šių metų kovo-balandžio mėnesiais, dalyvavo 7779 tarptautinės finansų grupės IPF klientai iš septynių Centrinės ir Rytų Europos šalių. Tyrimas vykdytas tose Europos valstybėse, kuriose IPF vykdo veiklą „Provident” vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje. Lietuvoje buvo apklausta 400 respondentų. Apklausą atliko tarptautinės rinkos tyrimų kompanijos GfK padalinys Didžiojoje Britanijoje.

Laura Puidokaitė
Provident Finansai
Korporatyvinių reikalų vadovė