Žvėrinčiuje gyvenantis lokys per Pasaulinę aplinkos dieną lauks lankytojų ir medaus

138
timofejus
Lokys Timofėjus. Nuotrauka telsiuuredija.lt

Kasmet birželio 5 d. minima Pasaulinė aplinkos diena, kuri skirta skatinti žmones saugoti aplinką. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosauginių problemų sprendimą, kviečiame šią dieną nemokamai lankytis visuose aplinkosauginiuose objektuose: muziejuose, apžvalgos bokštuose, pažintiniuose takuose ir net zoologijos sode.

Nepraleiskite progos aplankyti ir Žvėrinčiaus. Tai unikali Telšių miškų urėdijoje esanti gyvūnų respublika.Ši vieta – ne zoologijos sodas. Nors gyvūnai čia šeriami, tačiau visą kitą laiką leidžia miške. Žvėrinčiuje, be Timofėjaus, gyvena ir laisvai laksto lūšys, vilkai, stirnos, nutrijos, apuokai ir net stumbrai! Apsilankę Žvėrinčiuje, patirsite koks įdomus žvėrių gyvenimas – galėsite stebėti, kaip elgiasi grakštus danielius, kaip ant akmenų laipioja muflonai. Gal pamatysite ir vilką, kurį sutikti gamtoje – retas atvejis.

„Vilkas iš toli jaučia, koks žmogus prie jo artėja. Nepaisant to, kad vilkai laikomi vienais iš pavojingiausių Lietuvos plėšrūnų, jie nepavojingi, kol žmogus nevaržo jų laisvės. Ne veltui žmonės sako „kiek vilką bemaitinsi – jis vis tiek į mišką žiūrės“. Šis posakis – grynų gryniausia tiesa. Vilkui svarbiausia – laisvė. Tiek vidinė, tiek ir išorinė. Todėl per daugelį tūkstantmečių vilko žmogus nesugebėjo prisijaukinti“ – pasakoja ilgametis Telšių miškų urėdijos eigulys Petras Dabrišius.

Nepaisant to, kad čia nėra egzotiškų gyvūnų, į Žvėrinčių kasmet plūsta minios žmonių stebėti beveik natūralioje aplinkoje gyvenančių žvėrių ir paukščių. Pastaraisiais metais ši vieta išpopuliarėjo ir svetimšalių tarpe dėl drąsuoliams skirtos paslaugos – galimybės pernakvoti miške vilkų apsuptyje. Specialiai įrengtame stikliniame namelyje pernakvoti gali vienas asmuo. Į šią vietą jis palydimas, o vėliau paliekamas vienas – tik su vilkais. Iš ryto Žvėrinčiaus šeimininkas ateina drąsuolio pasiimti.

Pasaulinę aplinkos dieną lankytojų lauks ir ilgametis Žvėrinčiaus gyventojas – lokys Timofėjus. Vos priėję prie narvo, pamatysite jį visokį – ir lėtai pėdinantį aplink savo teritoriją, ir besikasantį į medį, ir godžiai laižantį medų. Miško sargas, Žvėrinčiaus prižiūrėtojas P. Dabrišius, paklaustas, ar šis lokys žiemą miegą, linksmai atsakė: „Šią žiemą niekaip neužmigo. Vos tik įsirango Timofėjus ant vieno šono, tuoj ateina lankytojai su dovanomis – kas medaus, kas uogienės atneša. Matyt, išsigando mūsų meškinas, kad kam kitam gali lauktuvės atitekti“. P. Dabrišius žadėjo, kad smalsiausiems papasakos dar ne vieną istoriją apie Timofėjų, o drąsiausiems – gal net leis jį pamaitinti.

Š. m. birželio 5 d. nuo 9 iki 20 val. taip pat kviečiame nemokamai lankyti Lietuvos zoologijos sodą, Nacionalinį lankytojų centrą Vilniuje, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų, Ventės rago ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspoziciją, V. Into akmenų muziejų, Panevėžio miškų urėdijos Pašilių stumbryną, Druskininkų miškų urėdijos muziejų „Girios aidas“ ir Žemės gelmių informacijos centrą.

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną kviečiame arčiau pažinti Lietuvos gamtą!

Simona Liaudanskytė
Ministro patarėja viešųjų ryšių klausimais
LR Aplinkos ministerija

Daugiau nuotraukų: http://www.telsiuuredija.lt/index.php?id=1781